Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

mateuszz26@o2.pl, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Ford Escort VII Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : już pisałem jak nie założymy gazu trwałość silnika jest wzorowa. zapomnijmy tylko o tym spalaniu w miescie daje też duży plus dla prowadzenia auta. nieźle trzyma sie drogi
Auto Godne polecenia jest wygodne i przestronne. nie zostaje w tyle poniewaz ma dobra dynamike. mi na razie nie rdzewieje moze troszke tylna klapa. Jeżeli nie zalożymy gazu ten silnik tego nie znosi to bedziemy sie cieszyc tym autem. ogólna ocena na 4 ale trwalosc zawieszenia zasluguje na mierna 3.polecam młodym rodzina i wszystkim ktorzy maja malo pieniedzy i nie potrzebuja auta do szpanu.
na 5 nie mozna ocenic tego auta ale na swoje lata i technologie super. jak ktos umie jezdzic to ibmw sie objedzie wkoncu 12 sekund do setki.Silnik pod wzgledem jakosci najmocniejszy punkt escorta. jezdzi na oleju mineralnym i nic nie przecieka. Silnik zasługuje na długie pochwały tylko to spalanie...
skrzynia biegów przecietna ale nie przeszkadza w niczym na codziń jest bezawaryjna tylko gumowe przełożenia ale to tylko przeszkadza chyba tym którzy chcieliby sie tym autem ścigać a to nie do tego to auto służy:)
oceniam przecietnie poniewaz niektorym moze przeszkadzac dosc twarde zawieszenie. Ale jest tego poważna zaleta bardzo dobrze trzyma sie drogi i układ kierowniczy tez ma dobre wyczucie. jedyne co martwi to trwałośc zawieszenia przedniego w ciagu roku wlozylem w nie 1000zł i przeguby oba tez musialem zrobic:(
widocznośc jest dobra, mamy dobra wentylacje w aucie i jeżdzi sie przyjemnie
ergonomia jak na tamte czasy wzorowa i dzis takze nie kole w oczy jest bardzo dobra mam tylko jedno zastrzezenie dlaczego zegarek nie jest podswietlany...
wentylacja i ogrzewanie jak wspominałem na 5 jest idealne. szybko robi sie w autku ciepło nawet teraz gdy na dworze juz w nocy na minusie a moje autko noce spedza pod blokiem:(a szybko sie też schładza tylko ja mam klime:)
przestrzeń na przednich fotelach oceniam bardzo dobrze na 5 mimo że mam 185 wzrostu nie narzekam na ciasnote. moja narzeczona też mówi że autko przestronne. z tyłu tez wygodnie dla osób do 180 cm wzrostu mimo ze ja mam 3 drzwiowa wersje. a bagażnik 380 litrów jest na prawde duży. polecam młodym rodziną a także para jak ja a takze młodym kierowca.
wyciszenie słabe powyżej 100 km/h jest głośno ale takie predkosci to tylko poza miastem wiec w miescie cisza na swiatłach go nawet nie słychac:)
spalanie najmniej przyjemna sprawa w escorciku. w mieście pali miedzy 10 a 11 litrow benzynki:(pozytywniw zaskakuje mnie na trasie pali mi 6,5 max 7 litrow tak 100 km/h jadac.(ja tak jeżdże mimo że mam 20 lat i wiele osób uważa że młodzi to szalency niektórzy na pewno ale ja chce dbać o własne życie i dziewczyny oraz życie innych ludzi na drodze)
daje 4 ponieważ zapominam o zawieszeniu. autko jest tanie a wyposazenie super. mój jest full opcja tylko bez lusterek elektrycznych.ktoś chce pogadac o tym aucie zapraszam na meila.
mi sie nic nie zepsuło poza ogrzewaniem tylniej szyby spaliła sie grzałka:(ale na 4 zasługuje. na piatke to mozna auta do 5 lat oceniac
gdyby nie zawieszenie byłoby super ale tak to 3. i powoli zaczyna mi sie silnik krokowy odzywac:(

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

7,6