Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Escort VII Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Podsumowując: Auto lubi jak się o nie dba, zresztą tylko nie to. Ja nie mam żadnych przykrych doświadczeń z tym samochodem leje PB i jeżdzę bezawaryjnie już 4 rok, a poprzednie 8 lat jeździli nim rodzice. Nie polecam auta do jazdy w mieście,raz że dużo pali, dwa długi przełożenia skrzyni osłabiają dynamikę i sprawiają problem przy dobraniu odpowiedniego przełożenia. Na trasę auto idealne.
Jak na swoje lata i przebieg pracuje nienagannie. Cicho, równo, trzyma moc. Jest wystarczająco elastyczny do sprawnej jazdy zarówno w mieście jak i na trasie.
Skrzynia to chyba największy atut tego auta. Biegi wchodzą jak w masło bez żadnego haczenia, przełożenia są długie co jest zaletą w trasie, natomiast w mieście często jest dylemat czy jechac na 2 czy na 3. Mimo to bomba.
Prowadzenie i stabilność doskonałe. Miałem okazje jeździć Astra H tam człowiek czuje się jak na okręcie liniowym. W escorcie natomiast jak w małym gokardzie i mi to odpowiada. Ocene bardzo psuje niska trwałość zawieszenia stąd tylko 3.
Jest dobrze.
Standardowa, choć gniazdo zapalniczki mogłoby być dostępne bez otwarcia popielniczki.
Bardzo szybko paruje wnętrze ( nie mam klimy). Nadmuch tylko 3 pozycje, gdzie 1 jest już za wolny a 2 za bardzo huczy. Silnik grzeje się wolno więc w zimie zaczyna wiać ciepłem dopiero gdy dojezdzam już na uczelnie. Poprzednie punto I grzało od 1 kilometra.
Z przodu w miare wygodnie, z tyłu rzadko kiedy ktoś jeździ wiec nie wiem. Fotele natomiast są przeciętne.
Również przeciętne.
Jeżeli chodzi o spalanie, to niestety niczego dobrego nie mogę napisać. W instrukcji Forda spalanie w mieście oszacowano na 11/100 i wynik ten jest do osiągnięcia jedynie w lecie przy małym ruchu. W zimie potrafi spalić nawet do 15l/100 gdy trzeba go chwile zagrzać. W trasie jest lepiej przy prędkościach rzędu 120 km/h spala około 7/100.
Tani, za tani aż szkoda go sprzedawać. Może to wina plastikowego kolektora, a może rdzy na które cierpi duża ilość tych aut. Astra II z tego samego rocznika z takim samym wyposażeniem jest 2x droższa, a pomijając kwestię sporną- wygląd fordem na prawdę lepiej się jeździ.
Auto w rodzinie od nowości i nie przypominam sobie, żeby było wymieniane cokolwiek poza elementami ekploatacyjnymi jak płyny pasek klocki itp. Plastiki też dają rade i póki co jest cisza.
Musze napisać że jakość elementów mechanicznych jest na przyzwoitym poziomie. Auto ma 160 tyś km i jeszcze oryginalne sprzęgło.Jak się szanuje to się ma i zasada ta dotyczy każdej marki
Ford Escort VII Hatchback