Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

rraffall@ahoj.pl, 23 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Ford Escort VII Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
raczej zadowolony jestem z niego, w prawdzie do 306 to mu daleko ale za te same pieniądze ma sporo dodatków
dość cichy i bardzo elastyczny; na III biegu ładnie przyśpiesza nawet z 20 km/h. Jak na te swoje 1100 kg to przyśpiesza całkiem nieźle nawet na wysokich biegach (IV i V)
jedynka wchodzi czasem dopiero za trzecim podejściem, wsteczny też - niespotykane w innych zachodnich autach
w zakrętach trzyma się jezdni jak przyklejony nawet przy dużych prędkościach, bardzo łatwy w prowadzeniu (ze wspomaganiem i ABSem)
taka sobie, mogłabybyć lepsza szczególnie z tyłu
za mało schowków: dwa w drzwiach przednich i jeden tradycyjny po stronie pasażera to troszkę za mało. "schowek" między siedzeniami jest z założenia na kasety magnetofonowe. Mieszczą się trzy i to z trudem. Niezidentyfikowana kieszonka pod radiem mieści długopis ale jest za głęboka jak na niego. Niewygodny dostęp do świateł awaryjnych, kontrolki od świateł przeciwmgłowych zasłania koło kierownicy. Brak możliwości regulowania wysokości kolumny kieronicy (za to wysokość fotela kierowcy regulowana elektrycznie)
gorszej nie widziałem w żadnym aucie. Nie dość że bardzo wolno nagrzewa się (po ok 7-10 min jazdy - a nie ma przecież mrozów) to jeszcze nie jest równomiernie rozłożona siła grzania; bocznymi wpada powietrze takie jak się ustawi a środkowymi wlotami o wiele chłodniejsze. Szału można dostać. Sytuację ratuje podgrzewana przednia szyba.
z przodu bardzo wygodnie - dużo miejsca, z tyłu nie za specjalnie
dość dobre aczkolwiek przy jeździe na mokrej nawierzchni ma się wrażenie, że tylne prawe drzwi są niedomknięte. Bardzo kiepsko jest wyciszona część tylna (między kabiną a komorą bagażnika)
przesiadłem się z peugeota 306 (1600 ccm) i załamałem się. ford dwa razy tyle pali; w mieście 14.5 l / 100 km, w trasie jeszcze nie sprawdzałem
w swojej klasie jest najtańszym autem (nie licząc żałosnego daewoo) cieszącym się niezawodnością. Do tego jest dość duży, wygodny i mocny (silny też) Za niewielką dopłatą można mieć całkiem niezłe wyposażenie
już w październiku nawaliło otwieranie bagażnika z kabiny - siłownik do wymiany. w parę dni od zakupu (fabrycznie nowy) okazało się, że światła przeciwmgłowe przód parują, kilka "nitek" w przedniej szybie nie ogrzewają jej - tak jak by były przepalone lub niepodłączone. Ogólnie kiepsko jest wykończony i ma wady lakiernicze
cóż, mam go dopiero czwarty miesiąc
Ford Escort VII Hatchback