Ocena kierowcy - Ford Escort VII Hatchback

mma5, 13 lat temu
Silnik 1.8 TD 70KM 51kW
Rok produkcji 1996
Ford Escort VII Hatchback 1.8 TD 70KM 51kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : cichy nawet dosyć elastyczny ale nie ma czego się spodziewać po 70-konnym dieslu.
Karoseria : dramat, tylne nadkola to koszmar, później podwozie ale trzyma się jeszcze nawet
gdyby nie rdzewiał i palił od \"kopa\" to auto na 5 a tak daję 4. Jeśli byłby produkowany dalej to pewnie bym go kupił raz jeszcze.
Na silnik nie narzekam, może słabawy trochę ale to nie jest auto sportowe. Jedyny problem który mnie dręczy i nikt nie ma na to lekarstwa (nawet w serwisie Forda) to ciężki rozruch a przy dużych mrozach (pow. -15) prawie niemożliwy.
bez zarzutu,
ostatnio wymieniałem amortyzatory tylne ponieważ obydwa zaczęły lać a tak poza tym to ok
samochód nie wymaga wielu napraw, części nawet w dobrej cenie.
ok tylko szyby parują przy mokrej pogodzie
ok
głośno to w nim zaczyna być po przekroczeniu 3000 obr/min, a tak to ja nie narzekam
na trasie 5,5l, w cyklu mieszanym ok 6,5 ale to jest max. zużycie jakie osiągnąłem
ostatnio pompa wtryskowa Lucas nawaliła ale przebieg prawie 280000km, amortyzatory tylne niewiem ile poprzednie wytrzymały ale w ciągu 3 lat zrobiłem nim 80000km i dopiero teraz wymieniałem.
w sumie to nie miałem, jedynie ta pompa wtryskowa Lucas rozszczelniła się ale zrobiona jest koszt 450zł.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TD 70KM 51kW [l/100km]

5,9