Ocena kierowcy - Ford Escort VII Kombi

Tomek R. torzy.interia.pl, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Ford Escort VII Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : 10 latek, a chodzi świetnie, nie bierze praktycznie oleju.
Karoseria : Bardzo podatna na korozję.
Układ elektryczny : przełaczniki zespolone często się psują, poza tym dmuchawa mi padła
Inne : Rozszczelnienie układu wspomagania
To był mój pierwszy samochód i byłem z niego zadowolony. Tani i oszczędny w eksploatacji, przestronny i pakowny. Idealny do zdobywania pierwszych doświadczeń na drodze. Ma troche mankamentów, czasem wkurzających, ale w najważniejszych kwestiach mój model był niezawodny.
byłem zadowolony. Silnik po 9 latach eksploatacji w świetnym stanie. Całkiem fajnie przyspiesza przy prędkościach powyżej 120 ko/h i to przy niewysokich obrotach.
trochę ciężko wchodził wsteczny, zmiana pozostałych biegów też mogłaby być lepsza, ale nie narzekałem.
Zawieszenie trochę twarde, wymieniałem tuleje wahaczów i drązki stabilizatora, ale samochód miał wtedy 8 lat. Tuleje zresztą są wadą tych samochódów. Bardzo dobrze się trzyma drogi, trochę za mało zwrotny, co jest odczuwalne przy parkowaniu w zatłoczonych miejscach.
do przodu i do tyłu znakomicie
Wszystko w zasiegu ręki, obsługa łatwa i bezproblemowa.
Wymieniałem dmuchawę (trochę to kosztowało - 350 zł w 2006r.). W zimie po kilku minutach jazdy samochód sie szybko nagrzewa.
jak na mnie (182 cm) to świetnie. Pasażerowie też nie narzekali.
Powyżej 120-130 km/h jazda była męcząca, buczał i huczał, przy mniejszych prędkościach nie najgorzej.
Byłem zadowolony. W lato ok 7l/100km przy spokojnej jeździe, czasem do 7,5l/100km. W zimie 8-8,5l/100km. Głównie jeżdziłem po mieście. Nie mogę podac dokładnie jak spalał w trasie, w każdym po dlaszych wyjazdach średnie spalanie było na poziomie ok 6,8-7l/100km.
średnio. coś się zawsze psuło: to uchwyty mocujące roletę bagażnika, to klapka osłaniająca gaśnicę, to zegar, to lusterko wewnętrzne.
Kupiłem samochód mający 95000 km przebiegu, przejechałem nim 30000 km i nie było poważniejszych problemów. Tylko lałem do baku i jeździłem. Jedynie co mnie zirytowało to awaria przełacznika zespolonego świateł (i to jeszcze w nocy). Nie działały mi ani mijania, ani postojowe, ani drogowe. Do domu wracałem na awaryjnych :). Ale przełaczniki to też problem Escortów. Poza tym rozszczelnił mi się układ wspomagania kierownicy. Na razie dolewam co jakiś czas płynu ATF, ale wyciek jest coraz silniejszy (to normalne) i zanim go sprzedam muszę to naprawić, a koszt tego nie jest mały. Można jeżdzić bez wspomagania ale nie polecam.
Ford Escort VII Kombi