Ocena kierowcy - Ford Escort VII Kombi

Maciej, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Ford Escort VII Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Naprawde dobre i wygodne auto.
Bardzo dobry silnik, 1.6 16v zetec. Jak jest zimny to troche mułowaty, ale to kwestia przejechania kilkudziesięciu metrów. Wystarczająco elastyczny. Na piątym biegu można jechać 50km/h i 200km/h... Ponizej 2500 obr/min troche wolny, ale auto jest spore, a moc nie jest wielka.
Troche za długie przełożenia. Mogłyby byc krótsze, auto lepiej by przyspieszało ale osiągałoby się mniejsze prędkości maxymalne. Coś za coś.
Prowadzi się bardzo dobrze. Przy hamowaniu w koleinach troche nosi, ale wydaje mi się to normalne. Jest to kombi, więc w zimie trzeba pamiętać, że na zakrętach trzeba się pilnować. Kilka ´driftów´ na ośnieżonym parkingu i będzie się wiedziało na co można sobie pozwolić.
Widać wszystko bardzo dobrze. Nie ma żadnych problemów z parkowaniem i z zawracaniem nawet na ciasnych zatłoczonych parkingach. Jedynym minusem są troche za małe lusterka boczne.
Wszystko pod ręką. Pełna elektryka w moim modelu, więc nie trzeba nigdzie daleko sięgać.
Super! Praktycznei nie paruje, nagrzewa się momentalnie! Do wszystkiego mam ogrzewaną przednią szybę - super rozwiązanie.
Z przodu idealnie, z tyłu mało miejsca dla pasażerow jak przednie fotele są maksymalnie cofnięte.
Jak na kombi bardzo dobrze. Powyżej 120km/h zaczyna być troche głośniej od szumu wiatru, ale w porównaniu do aut tej klasy z tych rocznikow to super.
Nie jest specjalnie ekonomiczny. Pali przeciętnie jak na silnik 1.6 i taką mase auta. Części wymienne są dostępne wszędzie. Zamienniki kosztują grosze, ale ja wymieniam wszystko na części oryginalne, kosztuje to więcej, ale lepiej się sprawdza.
Za taką cenę nie kupi się nic, co będzie tak dobrze wyposażone, wygodne i łądne. Kupicie Golfa 3, który wygląda tragicznie i nie ma w wyposażeniu nic...
Auto jedzie zawsze. Mam pewnośc, że dojadę z punktu A do punktu B. Mam elektrycznie otwieraną klape bagażnika i czasami nie da się jej otworzyć przyciskiem i musze się ´wczołgiwać´ do bagażnika żeby go otworzyć. Padł mi czujnik temp., wymiana kosztowała grosze...
Nie ma większych awarii, a jeżdzę naprawde dużo. O auto trzeba dbać, ma już trochę lat i wiadomo, że jakieś drobne rzeczy mogą wyskoczyć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

7,7