Ocena kierowcy - Ford Escort VII Kombi

ASETINGER, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Ford Escort VII Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
To naprawdę kawał bardzo dobrego i dość taniego samochodu. Konkurencja przy takich samych osiągach i wyposażeniu życzy sobie dużo więcej-moim zdaniem bez podstawnie. Fordy to dobre solidnie wykonane samochody,szczegulnie tyczy się to escorta ostatniej generacji/i w moim przypadku wersji kombi wyposażonej we wspomaganie,ABS,elektrycznie sterowane szyby, reflek.przeciwmgielne, relingi dachowe, klimatyzację, welurową tapicerkę. Bardzo dobry samochód za rozsądne pieniądze. Ja POLECAM.
90KM jest wystarczające dla tego samochodu chociaż chciało by się czasami nieco więcej, zwłaszcza przy pełnym obciążeniu. Silniki ZETEC-a to naprawdę bardzo dobra konstrukcja, są dość elastyczne i ciche jak na tą klasę samochodu. Poniżej 1.6 radzę nie inwestować-te silniki poprostuu nie radzą sobie na drodze a spalanie jest niewiele mniejsze od 1.6. Jeżeli chodzi o osiągi i spalanie to chyba najlepsza jednostka napędowa do tego auta.
Czasami mam problemy z wbiciem wstecznego biegu, pozatym jest dobrze.
Samochodzik naprawdę świetnie trzyma się drogi, jedzie jak "po szynach", to bardzo duża zaleta escortów.Nie wiem jak jest w sedanach, ale mój kombi zachowuje się naprawdę świetnie.
Wszystko dobrze widać, no może trochę z tyłu jest gorzej-mam wersję kombi ale we wszystkich kombiakach jest gorsza widoczność :) tak więc ogulnie uznaję ją za dobrą, z przodu i na boki wręcz wzorową.
Mam wersję z KLIMĄ, tak więc w lato nie ma problemu z upałem-minusem jest pogorszenie osiągów samochodu po załączeniu klimy, poprostu trzeba go wtedy wyżej kręcić ,no ale to zrozumiałe i normalne.
Dla mnie super-a jeżdziłęm już wieloma autami.
Dobre-naprawdę nic nie "zakłuca"jazdy. Może powyżej 3500 obr. trochę bardziej słychać silnik, ale da się wytrzymać - jest OK
Niestety jeżeli chodzi o spalanie to mogło by być nieco niższe.Jak narazie naj mniej spalił mi około 8.5l bp95 po mieście (Warszawa), w trasie (przy prędkościach 110-140max) około 7.5l .Jest to wynik przeciętny ze wskazaniem na dobry dla tej klasy samochodów-nie ma co ukrywać, ZETECi lubią paliwo ale jak widać powyżej nie przesadnie.
J.W.
Jak narazie niec się nie zepsuło.
Też o dziwo nie miałem większych problemów-jak narazie wymieniłem tylko świece, przewody WN (ale to wynikało z przebiegu) oraz komplet rozrządu. Po zakupie miałem jakiś problem z szarpaniem auta jednak w warsztacie wymienili mi jakiś przewód gumowy (nie wiem dokadnie jak się on nazywa) i od tamtej pory jest wszystko ok

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

8,7