Ocena kierowcy - Ford Escort VII Kombi

Silnik 1.8 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Ford Escort VII Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Bezawaryjny
Zawieszenie : raz do roku przednie wahacze
Karoseria : rdza rdza rdza
Bardzo dobry samochód, zarówno do pracy jaki na urlop. Przez 3 lata użytkowania ani razu nas nie zawiódł. Auto po prostu lubi jeździć. Nie wytrzymują jedynie tuleje wahaczy, które wymieniane były raz do roku. Ford bardzo pakowny, po złożeniu siedzeń otrzymujemy małego busa ( wejdą np. 2taczki budowlane, kosiarka do trawy, kosa spalinowa i cała masa narzędzi ). Gdybym nie musiał kupić auta dostawczego jeździłbym escortem jeszcze długo:))
Silnik to najmocniejszy punkt tego auta. Absolutnie bezawaryjny, wytrzymały, ekonomiczny i mocny.
Wszystko działa jak powinno, czasami trzeba zaglądnąć do linki sprzęgła, bo lubi sie przecierać. Mogłaby działać lżej.
Jedzie jak po szynach.
jak w akwarium
nie ma sie czego czepić
Doskonale wentyluje. Kabina szybko sie nagrzewała zimą, nie miałem zastrzeżeń.
Dosłownie wszystko co chciałem to przewiozłem tym autem. Bardzo pakowne, wygodne nawet dla 5 osób. Siedzenie kierowcy z racji wieku auta trochę wyrobione.
Słychać że działa:) ale nie jest to jakiś straszny warkot.
bardzo ekonomiczne i tanie w utrzymaniu. Części łatwo dostępne i niedrogie. Samochód palił na trasie 5,5l/100km, w mieście 8/100.
Za niewielkie pieniądze można jeździć parę dobrych lat, pod warunkiem, że czasem zaglądnie sie pod maskę, wymieni olej filtry i płyny. Polecam jako pierwsze auto. Trzeba pamiętać o rdzy która atakuje auto od spodu.
a to wentylator kabiny przestał działać a to tylna wycieraczka przestała wycierać, linka sprzęgła w ostatnim momencie została wymieniona, Za przednim zderzakiem ( idiotycznie ) umieszczony jest silniczek spryskiwaczy, lekki nacisk/uderzenie piłką/nogą/zaspą śnieżną w zderzak powoduje ułamanie części rurki i utratę płynu do poziomu 0. Naprawa to koszt 30pln i 30min. :P drobiazg
Ani razu przez 3 lata auto się nie rozkraczyło co uważam za sukces i triumf forda!!! Blacha mogła być bardziej odporna na rdzę.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,8