Ocena kierowcy - Ford Fiesta II

Piotrek - carla - imię mojego II auta podczas projektowania :), 18 lat temu
Rok produkcji 1984
Ford Fiesta II 1.0 45KM 33kW 1983-1989 - Oceń swoje auto
bez wiekszych zastrzeżeń, niestety rudy lubi fiestę - zwłaszcza przy McPhersonach oraz cała wnęka kół - słupki drzwi itp. (nie ma nadkoli) jest też ślad na podszybiu (niewielki) na pasie przednim, ranty tylnich kól. Jeszcze trochę pojeździ - nie trzeszczy, podłuznice są dobre, nie straszy wyglądem :) lubię to auto
no coż nie cały literek pod maską, solo jeszcze całkiem znośnie ale przy 4-ech osobach trzeba utrzymywać wysokie obroty aby jakos to jechało (pod obciążeniem duuuuże braki w elastyczności). Silnik raczej za mały (niutonów mu trzeba, kilka koników też by się przydało:) do auta lepiej by nadawał się 1100 110-120 i koniec - może zawory trzeba by wyregulować ale za wiele więcej nie pojedzie Co do przebiegu to coś trzeba wpisać, a na budziku jest tylko 5 cyferek....
4-y biegi, lewarek luźno lata a tak poza tym jest oki
jeśli zawieszenie jest w miarę zadbane (tj. porobione na zamiennikach) jest dobrze - auto jest krótkie i silą rzeczy płynąć po asfalcie nie będzie
widoczność za dnia b. dobra, mam 185 cm, w nocy światełka już nie te - chociarz na morzliwości silnika starczy ale na pewno nie poprawiają komfortu podróży
funkcjie przełączników przy kier. takie same jak w innych modelach Forda z tego czasu (i starszych też - Capri, Taunus czy Transit), dla mnie proste w obsłudze (kwestia przyzwyczajenia - szybko to następuje) Obsługa nawiewu też prosta, natomiast miejsce przewidziane na radio powoduje oderwanie wzroku od jezdni (u mnie w konsoli na wysokości lewarka skrz. biegów)
mały silniczek ale jest w stanie wykrzesać z siebie energię na skuteczne ogrzanie kabiny zimą, jest b. ciepło - u mnie nie ma z tym problemu. Podstawowa sprawa to stan zamulenia (pomaga w tym woda latem czy też uszczelniacze do chłodnic) układu chłodzenia (a w konsekwencji nagrzewnicy).
jak już pisałem mam 185 cm. i z przodu miejsca wystarcza mi , z tyłu nie bywam.
jak na ten wiek całkiem dobrze, auto jest w miare zadbane - w zawieszeniu nie ma stukania/pukania, silnik-skrzynia też są ciche - kwestia trafienia egzemplarza (ten jest od starszego pana).
nic poważnego nie robiłem wiec jak na razie koszty niskie, wymieniłe łożysko tylnej piasty 50 zł (drugie było o.k) + oleje, reg. gaźnika, filtry itp. (tu wszystko jest proste) Co do spalania, konsekwencją małego silniczka jest spalanie w mieście na poziomie 8-9 litrów a przy złej regulacji i zużycie 10 l nie będzie problemem. Silnik jest za słaby, mocniejszy 1,1 pewnie pali podobnie a wigoru ma więcej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 45KM 33kW [l/100km]

7,7