Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Ford Fiesta w pigułce

Ford Fiesta w pigułce

Sprawdź vin

Sprawdż raport historii auta, podaj numer VIN

Informacje o Ford Fiesta

Lata produkcji 1976 - teraz
Segment: Auta małe

Miejski hatchback segmentu B produkowany od 1976 roku. W momencie wprowadzenia na rynek, Fiesta była pierwszym autem w tej klasie w historii amerykańskiej marki. Pierwotnie miała nazywać się Bobcat i Ford planował ją jako konkurencję dla takich modeli, jak Fiat 127 czy Renault 5. Do dziś Fiesta jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w historii Forda na świecie – przez ponad 40 lat wyprodukowano ją w liczbie przekraczającej 16 milionów egzemplarzy. Tym niemniej dopiero wraz z siódmą generacją (2008 rok) Fiesta stała się modelem globalnym Forda. Od 2017 roku na rynku dostępna jest ósma generacja modelu.

Król klasy supermini zmienił się nieznacznie, choć Ford twierdzi, że zmiany najważniejsze to te, których na pierwszy rzut oka nie widać. Natomiast jeśli chodzi o to, co widać, design Fiesty w środku i na zewnątrz pozwala przypuszczać, że jej panowanie na rynku nie jest zagrożone.

~Powagosław

James Bond się kiedyś pomyli i wsiądzie do Fiesty, mówię wam (ten grill...). Rozumiem, że Ford nie chciał popsuć swojego snu o Aston Mini-Martinie, sympatycznego całkiem, ale… Jeśli to jest faktycznie nowa generacja, to po letniej wymianie opon będzie można powiedzieć, że mamy Fiestę po faceliftingu.

~Luzacjusz

Dane techniczne Ford Fiesta

Moc silników 40–200 KM
Prędkość maksymalna 137–233 km/h
Przyspieszenie 0-100 6,4–19,5 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Ford Fiesta
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 16090
Koszt ogólny 24,64 PLN
LPG20.56 PLN
ON25.02 PLN
PB40.01 PLN
Wydatki serwisowe 5,40 PLN Pozostałe wydatki 12,83 PLN

Publikacje o Ford Fiesta

Newsy o Ford Fiesta

AUTOCENTRUM.PL S.A.