Ocena kierowcy - Ford Fiesta II

Maciuch, 15 lat temu
Rok produkcji 1989
Ford Fiesta II 1.1 49KM 36kW 1986-1989 - Oceń swoje auto
Inne : Po rozłożeniu siedzeń to się z niego robi mały TIR
Karoseria : ok 200 tys przebiegu i 17 lat to wiadomo ze rudy się zadomowi tu i ówdzie
Silnik : membrana przyspieszacza bo tak to się chyba nazywa, wiadomo ze guma pod wpływem benzyny kruszeje zamiennik można znależć nawet u peugot\'a
Układ hamulcowy : ciężko wyregulować ręczny zeby równo blokował oba koła
generalnie to do tego modelu nie mam zastrzeżeń jeżdzi dobrze, oszczędnie, przewieżć mozna dużo np dwa fotele:), ta wersja to już taki Youngtimer i miło widzieć jak się za tobą ludzie oglądają bo ten model to już za często na drodze się nie spotyka
Silnik pracuje ciągle na LPG zima -16 poniżej zera kluczyk w stacyjke dwie dawki gazu i pali!!!
poza tym że tylko 4 biegi i brak spręzyny stabilizującej lewarek zmiany to bez zarzutu
troche skacze i kołysze ale układ kierowniczy SUPER kręci się zaskakująco lekko i z manewrami na parkingu bez kłopotu
duże szyby wąskie słupki jeśli kogoś nie zauważysz ko idż do okulisty
Po \"przeszczepie\" deski z wersji diesel z miejcem na radio obok zegarów 4 nawiewami powietrza do kabiny o niebo lepiej
jeśli chodzi o zimę to rewelacja po 3-4 minutach pracy na wolnych obrotach i przejechaniu 2-3 km juz czuć ciepło latem gorzej albo opuścić szyby albo zamontować szyber - jeśli się nie ma
z przodu rewelacja dużo miejsca na nogi wszystko pod ręką jeśli chodzi o kierowcę a pasażer obok to ma raj. Tylko 2 razy miałem okazję podróżować na tym miejscu ale wiem ze duuuużo więcej miejsca niż np. w seicento Na tyle też, wiozłem kolegę który ma 190 cm wzrostu na tylnej kanapie i nie narzekał(wcale bokiem nie siedział obok była jego żona)
po rozgrzaniu silnika i jeżdzie do 80 na godzine to się czasami zastanawiam czy pod maską jest silnik:) szumu powietrza też mocno nie słychać minusem są tylko stuki półki nad bagażnikiem na nierównościach jeśli chodzi o zawieszenie to uważam że \"JAK DBASZ TAK MASZ\"
moja fiesta \"chodzi\" ciągle na gazie średnio wychodzi 8 do 8,5 litra na setke więc za ok 17 zl to całkiem tanio... Przegląd to juz co innego do podstawowego tzeba doliczyć instalacje i wychodzi ok 200 zl jeśli chodzi o części to większych problemów nie ma dużo zamienników a przełożć to można samemu... elektroniki to w tym aucie praktycznie nie ma (chyba że doliczyć radio) to i psuć sie nie bardzo ma co
mam to auto 3 lata sam zrobiłem nim ok 70 tys km i tylko raz się zbuntowało ale z mojej winy bo zapomniałem wyłączyć oświetlenia w kabinie i świeciło całą noc... pozatym to chyba nic takiego nie ma
jak podejść do tej kwestii??? co tu zaliczyć? przecież wszystko się zużywa i nic wieczne nie jest...

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.1 49KM 36kW [l/100km]

7,3