Ocena kierowcy - Ford Fiesta IV

Silnik 1.25 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Fiesta IV 1.25 i 16V 75KM 55kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólnie rzecz biorąc niezawodność.
Karoseria : Jeżeli ktoś zamierza używać pojazd więcej niż 6 lat powinien go zakonserwować.
Pojazd zakupiłem w 1998 r w salonie, jako fabrycznie nowy. Do dnia dzisiejszego przejechałem nim 80000 km większość w mieście. Przez okres 13 lat regularnie był serwisowany i nigdy też nie zawiódł mnie, dlatego z czystym sumieniem bardzo dobry.
Silnik jest bezawaryjny. Używam olej Mobil 1 5W50. Jak na 75 KM daje radę, lubi wysokie obroty, może odrobinę za głośny, ale to nie jest najnowsza konstrukcja. Należy pamiętać o pasku rozrządu, gdyż jego zerwanie to remont silnika.
Nie mam uwag, czasem żeby wrzucić wsteczny trzeba jeszcze raz wysprzęglić, ale to nie tylko w tej marce tak się zdarza.
Moja wersja trend ma twarde zawieszenie, dobre na zakręty a mniej komfortowe w codziennym użytkowaniu. Trzeba wymieniać jego elementy, ale na naszych drogach to normalka w każdym aucie.
Jak dla mnie bardzo dobra.
Wyłącznik świateł awaryjnych powinien być na środkowej konsoli i to jedyna uwaga.
Niestety nie posiadam klimatyzacji, ale mimo to uważam, że wentylacja i ogrzewanie są bardzo dobre.
Z tyłu mogłoby być więcej miejsca, ale z drugiej zaś strony mamy tu do czynienia z pojazdem segmentu B.
Nie można oczekiwać od takich samochodów wyciszenia jak w mercedesie klasy C lub wyżej.
Pojazd tani w codziennym użytkowaniu, ceny części są niskie, nie ma problemu z dostępem. Mógłby palić o litr mniej i byłoby idealnie.
Za pojazd zapłaciłem 36500 w 1998 r,co było dużą kwotą, utrata na wartości jest spora, ale rekompensuje to tania eksploatacja.
Elementy zawieszenia, zawór wolnych obrotów.
Nie było.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.25 i 16V 75KM 55kW [l/100km]