Ocena kierowcy - Ford Fiesta IV

Silnik 1.4 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Fiesta IV 1.4 i 16V 90KM 66kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Daje on przyzwoite osiągi i dynamiczną jazdę.
Karoseria : podatnośc na korozję
Jako do samochodu nie mam żadnych zastrzeżeń. Jestem jego posiadaczem prawie 11 lat i nie mam nic mu do zastrzeżenia. Samochód zawsze mnie zawiózł i przywiózł całego i zdrowego z uśmiechem na twarzy.
Super elastyczny silniczek, lecz strasznie skomplikowany i mały dostęp przy naprawach. Moc wystarcza na dynamiczną jazdę w mieście i w trasie. Polecam ten silniczek przy takiej masie pojazdu.
Bardzo precyzyjnie i pewnie wchodzą biegi bez jakichkolwiek problemów. Skrzynia ma krótkie przełożenia co jest bardzo wygodne.
Samochodzik prowadzi się pewnie i precyzyjnie mimo swojej niewielkiej masy. Przy utwardzonych amortyzatorach można pozwolić sobie na szybkie pokonywanie zakrętów.
Widoczność przy tych gabarytach jest dobra. Duża szyba z tyłu samochodu pozwala na pewne cofanie i parkowanie, boczne i przednie szyby też są duże i dają dobrą widoczność więc nie ma problemów z jazda po mieście.
Wentylacja jest dobra i skuteczna, lecz czasami przy ogrzewaniu odmawia zawór nagrzewnicy i w tej usterce nie mamy ogrzewania ale cześć jest stosunkowo tania i samemu można ja wymienić, koszt ok 60 pln.
Jak wiadomo to mały samochodzik i mało miejsca w kabinie, ale dla kierowcy i bocznego pasażera jest w miarę wygodnie i dużo miejsca, lecz nie można tego powiedzieć o tylnych miejscach siedzących jest strasznie mało miejsca i długa podróż jest męcząca.
Wyciszenie na ta klasę samochodu jest w miarę. Trzeba zainwestować w dobre opony i nawet prędkości autostradowe stają się bardzo znośne.
Spalania samochodu z tym litrażem nie należy do małych, ale pozwala na dynamiczna jazdę w mieście i w trasie.
Jakość wykończenia wnętrza jest na dobrym poziomie nawet po 15 latach nie ma zbyt dużego hałasów plastyków co jest przydatne na Polskich drogach. Jedyny mankament to brak ocynku i podatność na korozję, ale to jak każdy Ford.
Można pochwalić Forda bo nie łapie on zbyt drogich i czasochłonnych usterek. Psuje się to co w każdym samochodzie.
Jedyna poważną usterką, ale to przez nieumiejętność mechaników którzy wymieniali mi rozrząd, gdyż fordy przy rozrządzie nie mają klinów, więc trzeba wymieniać śruby jednokrotnego użytku na nowe. Moi mechanicy tego nie zrobili i kosztowało mnie to 1700 pln. Jeśli ktoś ma Zeteca-s to proszę o tym pamiętać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

7,7