Ocena kierowcy - Ford Fiesta VII Hatchback 3d Facelifting

AleX, 10 lat temu
Silnik 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Rok produkcji 2013
Ford Fiesta VII Hatchback 3d Facelifting 1.0 EcoBoost 125KM 92kW 2012-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Mała rakieta!
Dla pary (nawet z dzieckiem), świetny środek transportu do miasta jak i długie dystanse. Komfortowy, szybki, ładny samochód.
Ciągnie jak odkurzacz.
Biegi dobrze wchodzą, łatwo się zmieniają i mają fajne długie przełożenia.
Przyklejony do drogi. Jedzie jak po szynach nawet przy dużych prędkościach w zakrętach.
Mnie wystarczy, ale czytałem opinie że powinna być odrobinę lepsza.
Wszystko na swoim miejscu. Troche przyzwyczajenia i nauki wymaga obsługa radia.
Wsiadam, włączam i mam taką temperature jak ustawiłem. Automatyczna klimatyzacja działa tak jak sobie tego życze.
Z przodu przepastnie dużo miejsca, z tyłu nienajgorzej (3drzwiowa wersja), ale nie jest to jakiś luksus podróżować z tyłu.
Nawet przy dużych prędkościach cisza i spokój duszy. Jedyne co, to dosyć głośno pracujące, twarde, sportowe zawieszenie - ale to akurat miły efekt uboczny usportowionej wersji Fiesty.
Niewiele kilometrów zostało przejechane, a moc drzemiąca w silniku bardzo zachęca do dynamicznej jazdy. Wartości katalogowe zasadniczo nieosiągalne, aczkolwiek uważam że mimo wszystko i tak jest ok.
Cena zasadniczo może wydawać się wygórowana przy \"zakupie\", jednak po odbiorze wydaje się być raczej adekwatna do tego co samochód oferuje.
Na tą chwile wszystko działa i trzyma się na swoim miejscu, auto niedawno wyjechało z fabryki i nie oczekuje jakiś usterek w najbliższym czasie.
j.w.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoBoost 125KM 92kW [l/100km]