Ocena kierowcy - Ford Fiesta VII Hatchback 5d

krismil, 13 lat temu
Silnik 1.25 Duratec 82KM 60kW
Rok produkcji 2010
Ford Fiesta VII Hatchback 5d 1.25 Duratec 82KM 60kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólnie za kwotę 50000zł można mieć wszystko co w samochodzie za 100000zł. Fakt, że trochę obkrojone... ale zawsze ;)
Wg mnie jest to jedyne auto gdzie możemy prawie wszystko dokupić z wyposażenia dodatkowego co oferują samochodu w kwotach od 100000zł. Dużym plusem szeroka oferta dodatkowego wyposażenia. Przejdźcie się do Suzuki... oferuje model w 3 konfiguracjach i albo się podoba, albo nie. W Renault było trochę lepiej... ale i tak lista rzeczy dodatkowych była o 1/2 mniejsza aniżeli w Fordzie.
Silnik trochę za słaby. Dla żony wystarczy ten 1.25 i 82KM, przy czym jak ja wsiadam do samochodu to mi brakuje. Trochę żałuję, że nie dopłaciłem do 1.4. Różnica w cenie żadna, a jednak trochę koników więcej. Ogólnie do 3500 obr jest bardzo mułowaty. Jeżeli chcemy czuć koniki (Całe 82KM) pod maską musimy go kręcić min. na 3500-4000 obrotów. Mam wrażenie że jednostka 82KM jest trochę za słaba, nie wiem jak można jeździć z motorem 60KM. A też jest w ofercie.
No cóż. Jak małe autko. Na pewno bardziej nerwowo się zachowuje aniżeli auta wyższego segmentu. Z drugiej strony auto z przeznaczeniem do miasta - jeżeli tak na to patrzymy to bez zarzutów.
Małe auto - mała widoczność. Nic więcej.
Bajer na zewnątrz, bajer w środku. Wszystko na swoim miejscu... Brakuje trochę schowków, podłokietnika. Choć żona jest zadowolona, bo ma gdzie torebkę położyć ;)
Największym bajerem to jest ogrzewana przednia szyba... szkodawył, że głównie w Fordach mają taki bajer. Jeżeli chodzi o podgrzewanie foteli... to mamy do wyboru albo włączenie i grzanie na max, albo wyłączone.
Przód OK, tył trochę mało. Ale też samochód mały. Jak na swoją klasę myślę że jest OK. Nie ma problemów, aby z tyłu dzieci się zmieściły + fotelik. Co do pozycji za kierownicą to powiem, że osoba z 150cm wzrostu i 180cm wzrostu znajdą dla siebie odpowiednią pozycję.
Spalanie z silnika 1.25 na poziomie 8l. No cóż. Samochód z nastawieniem na miasto i na małe przebiegi więc nie boli. Jednakże potwierdza to jedną zasadę... Nigdy nie patrz na spalanie które podaje producent!!! Dla ciekawości na trasie też 8 litrów... Jak na tak małe auto wydaje mi się zbyt wysokie. Dla porównania jeżdżę Octavia 1.9TDI. Spalania średnie 6l gdzie samochód dużo większy. Powiem więcej, można zejść poniżej 5l bez problemów. Przy fieście najmniej mi wyszło 7l :( ale w końcu to benzyna z przeznaczeniem na miasto.
Cena zawsze mogłaby być mniejsza :)
Na razie brak. Choć też mały przebieg bo po roku tylko 8000km. Jedyna rzecz która mnie denerwuje to blokującą się klapka od wlewu paliwa... szczególnie teraz zimą. A że jeżdżę tym samochodem tylko na stację to można powiedzieć, że jest to bardzo uciążliwe (Na co dzień użytkuje samochód żona)
BRAK

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.25 Duratec 82KM 60kW [l/100km]