Ocena kierowcy - Ford Fiesta VII Hatchback 5d

Silnik 1.4 Duratec 96KM 71kW
Rok produkcji 2011
Ford Fiesta VII Hatchback 5d 1.4 Duratec 96KM 71kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Karoseria : stukanie, trzaskanie, piszczenie - plastiki, elementy ruchowe-pasy, tylna klapa.
Gdyby nie drobiazgi byłoby nawet doskonale.
Moc raczej dopasowana do tego autka. Jeżdze 50/50 - Warszawa/trasa. Powyżej 120 robi się głośny. Fajny dźwięk silnika. Przy starcie warto podkręcić obroty wtedy robi się dynamiczny.
Kiepsko oceniam. haczy 1, wsteczny, czasami kłopot z 3. Można się przyzwyczaić, ale mogłoby być lepiej.
Świetnie się prowadzi, pewniak w zakrętach, kosztem troche komfortu-słychać i czuć nierówności, ale znośnie. felgi 15". Czasami, bardzo rzadko na niektórych nierównościach stuki z układu kierowniczego. Ogólnie fajnie zestrojone, dość sztywne i raczej ciche zawieszenie.
Zbyt cofniete przyciski opuszczania szyb. Wybieranie głosowe tylko po angielsku i nie ma narazie mozliwosci spolszczenia - to nie kłopot pod warunkiem że uda się zaprogramować numery telefonów w samochodzie do wybierania głosowego - miałem/mam duży kłopot z ich zapisaniem - komputer nie rozpoznaje wypowiadanych cyfr.
Przy nagrzanym autku włączona klima na poczatku grzeje (kilka minut!!), dopiero potem chłodzi. W zimie super opcja max ogrzewanie, w tym przednia szyba ogrzewana.
Fotel kierowcy mógłbyb mieć nieco lepsze podparcie ledzwiowe - choć mam regulowane.
Robi się głośno powyżej 120 km. Ale stuki, póki, trzaskanie niestety słychać coraz więcej...
W mieście pali ok 8l, w trasie ok 6-6,5l/100. Przeglad podstawowy (nie rozszerzony!!) kosztował mnie 800 zł, choć deklaruja ze ok 450, wymiana opon na alufelgach 170zł!! Nie wiem czy ford odstaje od konkurencji, ale te ceny są obłędne! Mam poczucie, że raczej nieadekwatne do wartości usługi jakieś 20%.
Wlew paliwa nie otwierał się, wymienili; opadający fotel kierowcy - wymiana, trzeszczace mocowania pasów bezpieczeństwa, konsoli środkowej, stukajaca do wkurw.... tylna klapa (fakt ze na większych nierównościach - jakieś 25% czasu jazdy), serwis nie umie sobie z tym poradzić. Głośna praca wentylacji chwilami, a ponieważ tylko chwilami, wiec nie jade do serwisu. Te drobiazgi bardzo psują ogólne wrażenie. Trzeba zrównoważyć i czesc odpuścić, musiałbym raz w miesiącu być w serwisie.
brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Duratec 96KM 71kW [l/100km]