Ocena kierowcy - Ford Fiesta VII Hatchback 5d

pumpkin, 10 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi ECOnetic DPF 95KM 70kW
Rok produkcji 2011
Ford Fiesta VII Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi ECOnetic DPF 95KM 70kW 2011-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Ekonomiczność powiązana z dynamicznością
Autko jak za taką cenę godne brania. Ciężko powiedzieć jak zachowa się bardziej dojechany eco, ale póki co auto spełnia oczekiwania codziennego kierowcy z wymaganiem komfortowego przemieszczania się średnio 400 km tygodniowo. Jest po prostu przyjemne.
Silnik jak na moje potrzeby świetny. Elastyczny, dobrze się zbiera. Wielki plus za komfort prowadzenia. Ludzie mówią, że ponoć po innych autach czuć różnicę diesel/benzyna, a w tym nie.
Bez zarzutów. Za mały przebieg, żeby stwierdzić jakieś usterki.
Bardzo przyzwoita, nie zdarzyło mi się czuć niekomfortowo w tej kwestii.
Bez zarzutów. Zimą szybko nagrzewa się wnętrze. U mnie podgrzewane fotele robią swoje. Latem korzystam z klimy, która również świetnie sobie radzi.
Jak na takie autko w heatchbacku na prawdę szacun. Oczywiście trzech pasażerow z tyłu to tłok, ale od małego auta nie można wymagać kosmosów. Z przodu jest bardzo komfortowo, długi kokpit zwiększa objętość wewnętrzną auta. Jest bardzo, bardzo przestrzennie. Zaróno bagażnik bez zarzutów, spełnia moje oczekiwania turystyczne, spokojnie zmieści dwa załadowane ekwipunkiem plecaki.
Są lepsze wyciszenia, ale oczywiście nie wyje jak traktor. Spełnia oczekiwania nowego auta. A dźwięk jest pięknym mruczeniem diesla, więc nic tylko wyłączać muzykę i słuchać!
No i tutaj wielki plus. Po mieście bez szaleństw, bez gazu do dechy na światłach, trzymając się ekonomicznej jazdy latem nawet 3,5l. A taka ekonomiczna jazda nie jest nawet trudna, gdyż wówczas bardzo przyjemnie się prowadzi to autko.
Takie pierdzielniki jak pokrętło od fotela, które non stop spada. Jak jak wewnętrzna lampka, w której wymiana żarówki kosztowała mnie wymianę całego modułu, bo tak ciężko było zdjąć ochronkę. Nic jednak poważnego.
Jeszcze nic poważnego, ale po 40 000 zaczyna stukać wspomaganie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi ECOnetic DPF 95KM 70kW [l/100km]

3,7
3,6
Dziennik kosztów dla Ford Fiesta VII Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi ECOnetic DPF 95KM 70kW
5,2
Ford Fiesta VII Hatchback 5d