Ocena kierowcy - Ford Fiesta VIII Active

Natalia, 3 lata temu
Silnik 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Rok produkcji 2019
Ford Fiesta VIII Active 1.0 EcoBoost 100KM 74kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Jestem pod wrażeniem dynamiczności trzycylindrowego silnika o pojemności 1.0. Naprawdę wielkie WOW.
Fenomenalny samochód! Bardzo polecam. Odczucia jak w autach co najmniej klasy wyżej. Przed zakupem testowałam kilka podobnych (Swift, C3, Ibiza) i żadne z nich nie ma porównania do Fiesty. Idealne zarówno do miasta jak i na trasy, także te dłuższe. Bardzo żwawe, wyprzedzanie nie stanowi żadnego problemu, do tego świetnie wyciszone - swobodna rozmowa nawet podczas jazdy autostradą. No i piękne z wyglądu, chociaż to oczywiście rzecz gustu. Jazda tą Fiestą to niesamowita przyjemność i cieszę się z niej każdego dnia.
Bardzo dynamiczny, łapie już od dołu dzięki czemu wyprzedzanie odbywa się bardzo żwawo.
Fantastyczny automat, nie muli się, zmiana biegów płynna i bez szarpnięć. Niestety na minus - mocniejsze wciśnięcie hamulca nie powoduje, że samochód staje, a zamiast tego automat ciągnie go dalej do przodu.
Prowadzi się super, zakręty bierze idealnie.
Nie mam nic do zarzucenia. Lakier delikatny tak jak we wszystkich nowych samochodach.
Słupek A niestety potrafi co nieco zasłonić, ale nie jest źle.
Kilka przydatnych schowków robi robotę. Poza tym wszystko bardzo intuicyjne.
Polecam wersję z pakietem zimowym, w tym grzaną kierownicą, bajka! Klima też daje radę (mam zwykłą, manualną i jednostrefową).
Czasami troszkę brakuje tego miejsca, ale nie zapominajmy że to wciąż segment B. Jest optymalnie.
Idealne, tak samo cicho jak w nowym VW Passacie, a trzeba pamiętać, że to o wiele droższe auto. Przy 140km/h na autostradzie można normalnie rozmawiać i nie jest to męczące.
Dosyć paliwożerny, ale nie to było dla mnie istotne przy wyborze auta. Poza tym na razie żadne większe koszty mnie nie dotyczyły.
Najlepszy w tej klasie. Przy stosunkowo niskiej cenie można mieć naprawdę fajnie wyposażony, ładny i dynamiczny samochód.
Mam Fiestę od roku i jeszcze nic się nie zepsuło.
j/w

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoBoost 100KM 74kW [l/100km]