Ocena kierowcy - Ford Fiesta VIII ST 3d

Przebieg: 1 000 tys. km
Ford Fiesta VIII ST 3d 1.5 EcoBoost 200KM 147kW 2018-2022 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Mega w zakrętach
Inne : Nie dostrzegłem
Po prostu zajebisty samochód. Zawsze i wszędzie pierwszy. Pierwsze moje marzenie życiowe - no, może poza Żoną. No ale Ona ma swoje wady, a Fiesta nie. Żona jak żona.
Jak docisnę - strach w oczach pasażerów widzę. Ja już się przyzwyczaiłem. I tak lubię. Oni też coraz bardziej. Córka co raz pyta, czy jak zrobi prawko, czy dam jej pojeździć. Odpowiedź zawsze taka sama - nie, bo musisz nauczyć się jeździć normalną Fiestą, a nie szaloną. Wcześniej jeździłem MK4 23 lata. Wspaniałe auto też było. Wersja Fun. Jedyne 75Km. Teraz 200 :).
Konkretna manualna, dokładna, perfekcyjna. Fajnie pyka przy zmianie. Nie proponuję korzystać z komputera pokładowego, który sugeruje zmianę biegów. Jeżdżę na słuch i wyczucie. Inaczej zarżniemy silnik. Silniki benzynowe jednak do dzisiaj lubią wyższe obroty mimo większego spalania. Trudno - czasem ciut drożej, lecz dalej i fun z jazdy większy.
Perfect. Tego nie trzeba komentować. Perfekcyjna trakcja, reaguje bardzo dobrze na każdą "zobaczoną" dziurę i szybką reakcję. Stara Fiesta też tak miała- bardzo dobrze się prowadziła i szybko reagowała na minimalny ruch kierownicy. W wersji ST to zostało doprowadzone do perfekcji. Nigdy się nie zawiodłem.
Tego jeszcze nie wiem na przestrzeni lat. Poprzednia Fiesta trochę gniła po 10 latach. Zobaczymy jak będzie - nie mam zamiaru się pozbywać. Aktualnie lakier się błyszczy - nakładam twardy wosk i nie mam nic do zarzucenia. Jak będzie w dalszych okresach używania - nie wiem. Postaram się utrzymać w jak najlepszej kondycji, ponieważ to spalinowe auto tylko zyskuje na cenie i renomie. Praktycznie to już kultowe auto.
Do przodu znakomicie. Tył - no niestety fotele Recaro - przefajne - trzeba być chudym, żeby ogarnąć przestrzeń. Czujnik tylni działa, ale w zaspę wjechałem i zderzak na 5cm uszkodziłem. Mała strata, ale szkoda jest.
Android Auto działa dobrze, radyjko bez zarzutu, konsola na kierownicy sprawdza się znakomicie. Nie zauważam żadnych wad. Daję plusa. Nie wiem tylko, czy Android Auto może działaj bez kabla - u mnie "z". Jeżeli ktoś ma inne doznania proszę o kontakt na jaszczyn@poczta.onet.pl. Dziękuję z góry.
Tu bym się doczepił - ale nie wiem, jak jest w Mercedesach. Długo szyby odparowują. Pewnie zależy to też od pogody. Klima działa ok. Trzeba przejechać ok. 2km. , żeby było wszystko ok i wszystkie szyby odparowały przy 4 osobach.
Każdy narzeka na brak górnych uchwytów - poza kierowcą :)
Zajebisty dźwięk strzelania z rur(y). Dopracowali i jest przyjemnie. Jak na takie małe miejskie autko. Jak się dociśnie pedał, to jest głośno w środku, ale przyjemnie, bo trzeba odpuścić, gdyż jest za szybko i ludzie się boją - poza kierowcą :). A kierowca lubi docisnąć, bo może , i chce :).
Na razie nie odczuwam - jedynie mała dolewka oleju i serwis gwarancyjny. Koszt około 800 złotych. Szkoda tylko, że wycieraczek nie wymienili na nowe. Ale może to mój błąd, że nie zgłosiłem.
Bez komantarza :)
Nic się nie dzieje - wszystko działa perfekcyjnie.
Zero usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoBoost 200KM 147kW [l/100km]