Ocena kierowcy - Ford Focus II Coupe-Cabriolet

45.tomasz@gmail.com, 16 lat temu
Silnik 1.6 Duratec 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 2006
Ford Focus II Coupe-Cabriolet 1.6 Duratec 16V 100KM 74kW 2006-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Rewelacyjna jazda krętymi serpentynami Chorwacji. Doskonałe hamulce, wystarczające przyspieszenie. Ciut mały bagaznik...
Układ elektryczny : Dwukrotne zwariowanie wszystkich wskaźników
Drobiazgi psują całokształt. Dobry, wygodny rodzinny samochód. Niezbyt oszczędny, ale z fantazją :O)
Bez najmniejszych uwag, przy włączonej klimie ciut go brakuje, ale bez przesady
żadnych zastrzeżeń
Bardzo dobrze trzyma się drogi, ciut dudni na dziurach, ale nie przenosi wstrząsów na pasażerów.
Przyzwoicie, do niewielkiej szyby tylnej można się przyzwyczaić
Bezsensowne kieszenie w drzwiach i schowek kierowcy. Projektowane przez ginekologa albo weterynarza. Na pewno nie osobe jeżdżącą na długich trasach. Jak na drzwiach trzymać mały sok albo red bulla?? Beznadzieja!
Tragedia. Wentylacja dla skutecznego działania musi iść na maxa. W czasie zimnej ulewy muszę włączać klimę i chłodzić samochód!!! Beznadziejne. Wyłączenie klimy skutkuje natychmiastowym zaparowaniem okien!! Czemu mam dopłacać za benzynę?? Jak to sie dzieje że w felicji mam suchutkie szyby, w fokusie natychmiast całe zaparowane!! Klęska!!
Spokojnie 5 osób jedzie na długą trasę. Duży minus - Katastrofa dla prawego kolana kierowcy. Brak możliwosci ruchu, po kilku godzinach mozna zwariować!! Czy nikt tego nie testował??
Powyżej 120km/godz. nieznosny hałas od przednich słupków. Jedyna ale dotkliwa usterka.
Samochód nie dla przypałów. Przy spokojnej, lekkiej stopie na trasie 7-8l, w miescie do 9. Przy 170 - na trasie 9l. Nie wiem jak ktoś spalił 13 czy 14. Musiał się bardzo starać.
Za 55 tys. - nieźle ale nie wiem czy dzis bym nie wziął Astry czy Leona. Ostatnie usterki i bezradność serwisu mnie wkurzyły....
Dotychczas tylko chwaliłem. Niestety ostatnio dwa razy zwariowały wskaźniki. Paliwo, temperatura, obrotomierz i szybkościomierz wyskoczyły sobie w dowolne wskazania, nawet po wyjęciu kluczyka!!! Spanikowałem, pojechałem do serwisu w Krakowie na Powstanców Ślaskich. Niestety nie potrafią znaleźć i usunac usterki!! To po co oni są? Ciekawe czy znajdą po skończeniu gwarancji, czyli za gotówkę? Usterka znikła po kilku odpaleniach. Powróciła po kilku dniach!
Poza tymi cholernymi wskaźnikami żadnych uwag

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratec 16V 100KM 74kW [l/100km]

Ford Focus II Coupe-Cabriolet