Ocena kierowcy - Ford Focus IV Active Kombi

Silnik 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Rok produkcji 2020
Przebieg: 1 000 tys. km
Ford Focus IV Active Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Fajnie się zbiera jak na tak mały motor może zaskoczyć- maly ale byk. Ale jeśli ktoś ma mieszane uczucia niech się przejedzie, bo zawsze można wziąć mocniejszy 1,5 - 150KM ale nie będzie już tak oszczędny. Większe opłaty też, jeśli ktoś na to patrzy.
Układ elektryczny : Czujnik parkowania kiedy (pada lub po myjni) jak narazie ale wkurza mocno do usunięcia mała pierdółka
Fajne auto, dość wygodne z pazurem zawieszenie sprężyste. Fajne rozwiązania design, pojemny bagażnik dobre auto dla rodziny ładny nie tuzinkowy wygląd. Mało pali a przy tym ma dobre osiągi, daje radość z jazdy.
Silnik naprawdę może zaskoczyć jak się rozgrzeje ma fajny dźwięk. Taki złoty środek między ekonomią a pazurem sportowości.
Daję 4 gwiazdki tylko dlatego że 2-3 razy przy bardzo dynamicznej jeździe zdążyło mi się że dobrze nie wszedł mi bieg (kiedy trzeba było szybko wskoczyć na rondo się wciąć) . Może to mój błąd, nie wiem ciężko mi powiedzieć. Może sprzęgło za szybko coś lub za płytko wcisnąłem. W innych autach i sytuacjach której wcześniej miałem takie sytuacje nie wystąpiły.
Fajnie się prowadzi nie kładzie się na zakrętach, dobrze się pokonuje delikatne (śpiące policjanty o łagodnym podjeździe, nawet przy większych prędkościach)
Jak dotąd nie ma zastrzeżeń fajny wygląd kolor jaki mam to metropolis white, dobrze się komponuje z czarnym wstawkami na zewnątrz.
Widoczność jak w tego typu samochodzie moim zdaniem jest wystarczająca i w normie słupki nie są grube moim zdaniem nic dodać nic ująć.
Dwszystko jest tak jak być powinno, co dla mnie osobiście jest trochę dziwne że pokrętło w radiu od głośności jest po lewej stronie czyli bliżej kierowcy. A na kierownicy nie po prawej tylko po lewej to jest dziwne w innych autach jakie akurat wcześniej posiadałem było po prawej, tak jakby głośność była mniej ważna na kierownicy pod prawą ręką mamy inne fonkcje. Próbuje to zrozumieć albo bardziej z myślą dla leworęcznych lub druga moja myśl to że skoro pokrętło głośności jest w radiu dość blisko kierownicy to dali po przeciwnej stronie kierownicy żeby nie były za blisko siebie. Ciężko mi się do tego przyzwyczaić, ale nie uważam tego za wadę to tylko moja opinia.
Bardzo dobre ogrzewanie, klimatyzacja pół automatyczna też, choć w lato trochę marznie trochę łokieć prawej ręki i ramię trzeba poprostu kierunek kratek wylotu wentylacyjnych na centralnym miejscu kierować w dół, trzeba się przyzwyczaić że jest blisko nie żebym się czepiał.
Dużo miejsca z przodu i na tylnej kanapie naprawdę. Powiem że e mój kolega który posiada citroena Xsarę picasso najnowszą 5 osobową wersję był w szoku że w takim aucie jak to jest tyle miejsca, bagażnik też robi wrażenie fajne schowki pod podłogą przydaje się...
Bardzo cicho, jak na auto w tej klasie, nie wiem czy to silnik jest cichy czy wyciszenie robi robotę a może wszystko razem. Jeśli jadąc spokojnie nue dociskając zbytnio gazu to nie mal nie słychać silnika a na auo stradzie praktycznie wiatr i szum opon.
Jeszcze nic nie naprawiałem, choć byłem w serwisie (przez takiego małego wrednego zwierzaka kunę przegryzła mi jakieś kable przy silniku w pierwszym tygodniu posiadania. Naprawdę zalecam zakupić brzęczyk przeciw tym zwierzakom co je odstrasza bo coś je wabi do nowych aut. Servis Forda dzięki Bogu zrobił mi je za free za darmo. Może dlatego że mieszkam poza granicami, czy w Polsce by tak było nie wiem, przecież mogli się wykręcić.
Warty swojej ceny wabi oko na razie nie jest taki popularny w tej wersji ACTIV
Daję tylko 4 bo w nowym aucie po jakimś czasie włącza mi się w trakcie deszczu lub po myjni czujnik parkowania z przodu wykrywa przeszkodę której nie ma czasami ma to miejsce. Jest to uciążliwe kiedy dojeżdżam do przeszkody na pierwszym biegu np. w korku,kiedy ruszam jest sygnał (pisk) plus na ekranie animacja. Kiedy się rozmawia przez bluetootha wycisza ta usterka rozmowę. Muszę pojechać do serwisu nie mam kiedy plus ponad 40 km w jedną stronę.
Brak, oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoBoost 125KM 92kW [l/100km]