Ocena kierowcy - Ford Focus IV Active Kombi

Marcin ND, 4 lata temu
Silnik 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Rok produkcji 2019
Ford Focus IV Active Kombi 1.5 EcoBoost 150KM 110kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Ciekawy motor który potrafi dać dużo frajdy z jazdy.
Silnik : Sonda lambda.
Obecnie 4600 odebrany na początku grudnia. Dlaczego active? Zależało mi na samochodzie gdzie nie będę musiał myśleć czy ten krawężnik jest dla mnie za wysoki, dziurawa szutrowa droga na nowo budowanym osiedlu, itd. Jak to moj znajomy podsumował "on ma taki prześwit jak wszystkie auta sprzed 20 lat :D" i chyba miał racje. Dodatkowo linia boczna i okna w kombi nie wygladaja jak karawan ;) żona zaakceptowala ;). Samochód komfortowy, dobrze wyciszony, bardzo obszerne wnętrze, generalnie jestem zadowolny z podjętej decyzji. Dla rodziny 2+2 w zupełności wystarczy i co najważniejsze jak z niego wyjdziesz masz ochotę się odwrócić :D
Apetyt rośnie w miare jedzenia, teraz chciałbym mieć 182 KM. :D ale jeżeli mam obiektywnie ocenić to ten silnik i moc w zupełności wystarczy. Na S i A nie czuć możliwości ale na drodze krajowej, wyprzedzania to przyjemność :D i nie tylko tirów.
Manualną mam do dyspozycji więc robi to co jej każe, zawsze precyzyjnie wybiera każdy bieg. Dla mnie 6 mogła być trochę dłuższa żeby obniżyć obroty przy wyższych prędkościach.
Typowy ford jedzie jak po szynach i daje dużo frajdy na zakrętach. Nawet jeżeli jest to podniesione kombi. Miałem również porównanie z I30 i golfem w tych samych rocznikach - na prostej lub przy spokojniej jeździe nie ma znaczenia ale jak pojedzie się szybciej ford wychodzi na prowadzenie.
Wygląd super, przeztloczenia na masce i liniach bocznych rewelacja :D
Jest ok, narazie nie zauważyłem żeby mi coś przeszkadzało.
Wszystko na swoim miejscu. Odnalezienie się w aucie zabrało dużo mniej czasu niż w I30.
Ogrzewanie ok, szybko robi się ciepło, narazie miałem przyjemność odpalić tylko przy -4 bo zimy brak. Klimatyzacja - nie wiem, poczekamy do lata zobaczymy.
Mam 180 cm i miejsca mam pod dostatkiem, zrobienie 700 km w jedna strone na raz bez problrmu.
Świetne przy 170 można spokojnie rozmawiać, najwięcej hałasu robią zimowe opony.
Narazie nie wiem, po roku będę mógł powiedzieć coś więcej.
Dostałem bardzo dobre warunki zakupu. Jednak jakbym miał patrzeć na cenę katalogowe, to musiałbym się 2 razy zastanowić.
Czujnik ciśnienia w kole - od razu po wyjechaniu z salonu. Myślę że przy przekładaniu opon na zimowe ktoś uszkodził...
Przy 4400 wysiadla sonda lambda. Naprawa wramach gwarancji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoBoost 150KM 110kW [l/100km]

7,1