Ocena kierowcy - Ford Fusion

Kami, 11 lat temu
Silnik 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Rok produkcji 2004
Ford Fusion 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW 2002-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Chyba to,że przy małej pojemności i niewielkiej liczbie KM autko wyrywa do przodu jak szalone.
Świetne autko szczególnie dla kobiety! Mało pali, jedzie jak szalone przy tylko 68 KM, wygląda na malutkie a w środku miejsca wystarczająco nawet dla 3 dorosłych osób i 2 fotelików dla dzieci+ duży pies w bagażniku i mocy przy tym obciążeniu też nie brakuje (choć to może nie f1).
Silnik ładnie sobie rechocze, pracuje równiutko, aż miło posłuchać.
Skrzynia jest idealna, jeżdżę różnymi samochodami i dotychczas nie spotkałam lepszej, precyzyjne przełożenia w zasadzie same wpadają na właściwe miejsce.
Bez zastrzeżeń nawet najmniejszych. Autko np. zawraca w zasadzie w miejscu, w ogóle żeby przekręcić kierownicą człowiek nie musi się spocić, bo pracuje bardzo lekko.
W sumie ok. Lusterka niby nie za duże, ale widać w nich wszystko co potrzeba.
Za tę cenę mam wszystko co chcę a nawet jeszcze więcej.
Klima w lecie nawet trochę za zimna i to przy pracy na jedynce, ale za to ogrzewanie w zimie bardzo wydajne, grzeje już po przejechaniu ok 1 km i szczelnie trzyma ciepło.
Jako kierowcy jeździ mi się doskonale, dobra regulacja fotela i w pionie i w poziomie można sobie pomajstrować. Przedni fotel pasażera średnio wygodny na dłuższe trasy, ale za to bardzo dużo miejsca z tyłu nawet dla wysokich osób ok. 190 cm. wzrostu, bardzo duży bagażnik jak na auto tych wymiarów i bardzo dobry dostęp do niego jak w kombi.
Wyciszenie na przeciętnym poziomie, choć moi pasażerowie mówią, że w aucie cicho, zależy czego kto oczekuje.
W zależności jak kto lubi jeździć, mi spalanie nie przekroczyło w cyklu trasa-miasto 5,3 nawet gdy mi się bardzo spieszy ( dojeżdżam do pracy 45 km dziennie w jedną stronę )
Jak już wyżej napisałam w tej cenie nic lepszego nie mogło mnie spotkać.
Ostatnio autko ma problem z paleniem na zimnym silniku, odpala za pierwszym razem i gaśnie, potem już ciężko go uruchomić, a gdy jest zimno i wilgotno problem się pogłębia.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW [l/100km]

5,1