Ocena kierowcy - Ford Fusion

Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Fusion 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW 2002-2012 - Oceń swoje auto
Inne
Wieloma z tej klasy markami samochodów jeździłem i zdecydowanie muszę pochwalić to autko. Przede wszystkim dosyć tanie w zakupie, wysokie i nie za długie powoduje że, żaden krawężnik, dziury, nie powodują uszkodzeń, a na naszych drogach to ważne. Dobrze wsiada i wysiada się, pozycja kierowcy bardziej siedząca niż leżąca, dobra wizura przed i wokół samochodu, przypominam wysoko siedzimy. Auto jest dosyć zwrotne, o dziwo dosyć duża przestrzeń w środku, wysocy nie muszą obawiać się, że wytrą sobie o dach łysinkę na głowie. Sporo km przejechałem, zadowolony jestem z silnika i zawieszenia, aczkolwiek zawieszenie raczej twarde, silnik głośny ale właściwie nie do zdarcia, zmieniałem tylko rozrząd dwa razy, bo już był czas, raz wymieniałem sprzęgło oraz regenerowałem 3 razy rozrusznik, a nogę mam ciężką i jeszcze o dziwo nie muszę dolewać niemalże wcale oleju do silnika, a mam już 350 tys km. Dobrze oświetlona tablica rozdzielcza, elektryka OK. Auto oczywiście też ma wady, silnik mało dynamiczny, do wyprzedzania słabiutko, dosyć głośno wewnątrz samochodu, fotele na dłuższe trasy dla dużych wysokich osób niewygodne, sądzę, że są źle wyprofilowane względem większych osób i tyle złego na temat tego wozu. Materiał deski rozdzielczej oraz boki drzwi nie do zdarcia, oprócz gumy na rączkach, schowku, które obłażą. Karoseria 12 letni samochód w niektórych miejscach np nakola, przy zderzakach, odpryskach po kamieniach zaczyna pojawiać się delikatna rdza. Auto na trasie do 140km/h rozbuja się spokojnie, ale wewnątrz od 100/120 km/h hałas znaczny. Spalanie około średnie 6l gnojówki/100km. Auto polecam, no nie jet to lexus, ale w miarę tani samochód, mało w moim przypadku awaryjny, w miarę wygodny, do jazdy od miejsca A do miejsca B, dziewczyny na to auto raczej nie poderwiemy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW [l/100km]

6,7