Lista ocen Ford Fusion 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW 2002-2012 (45) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~B
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Od nowości, przez 150 000 km padły (kolejność przypadkowa): - przekładnia kierownicza (wyciek), - wtryskiwacz (cholerny piezo siemens), - przetarła się magistrala wodna (to akurat ostatnio, widzę, że to przypadłość 1,4 HDI/TDCI, bo używka też miała lekkie przetarcie w tym samym miejscu), - świece żarowe (sterownik zgłaszał błąd świec, prawdopodobnie winne były styki, a nie świece), - pompa ABS (dostała się woda do silniczka, zatarta), -...
~Czarek
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Stuki w układzie napędowym - w serwisie powiedziano, że ten typ tak ma. Elektronika niedopracowana, w szczególności denerwujące jest wyłączanie rozrusznika przez elektronikę, które następuje zbyt wcześnie przy niskich temperturach, dopiero 10/15-krotne uruchomienie przynosi skutek. Zupełnie do niczego niepotrzebna funkcja. To samo dotyczy samoczynnego włączania wycieraczek po i wyłączeniu, co prowadzi do powstawania brudnych smug na szybie....
~Marcin
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Od nowego ciągle coś się psuje. 10000km wymiana tylnych amortyzatorów (nisłuszna bo stukało oparcie tylnej kanapy) 15000km wymina przedniej szyby -bo przestała grzać 20000km wymina uszczelniaczy skrzyni biegów 25000km odkręcił się amortyzator z tyłu bo mechanik przy wymianie niewłaścwie go dokręcił 30000km pocenie się uszczelki pod pokrywą głowicy (niby tak ma być) 40000km uszkodzona pompa wodna -wyciek płynu z układu chłodzenia
~Greg
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Wymieniłem łożysko tylnej piasty - zaczęło szumieć to koszt około 100 PLN w oryginale wraz z pierścieniem ABS, również wymieniłem uszczelnienie powrotnych przewodów paliwowych przy wtryskiwaczach, autoryzowany serwis zaleca wymianę całej wiązki przewodów - koszt od 150 PLN w górę, uszczelki - oringi kosztują około 0,50 PLN za sztukę, potrzebne są 4 sztuki - bardzo prosta operacja.
~Ma-tri-x
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Wylała się klima, pękła gumowa rura (bodajże prowadząca powietrze do sprężarki) i na drodze z Sandomierza do Gdańska nigdzie jej nie mieli (\"bo to się nie psuje\" - a koledze poszła przy identycznym przebiegu, miesiąc później!!!). Ostatnio wyciekł cały płyn chłodniczy! Ale największą usterką jest SERWIS - ŻENADA! No i jeszcze KOROZJA, po dwóch latach w garażowanym samochodzie!!!
~Krakers
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Po przebiegu 170 000 sprzęgło zaczęło żyć swoim życiem i trzeba było wymienić. Prawa przednia kolumna nie wytrzymała wjazdu z prędkością 60 km/h w 10 cm dziurę. Padło turbo przy 210000, wymieniony przy okazji EGR i przepływomierz.
~wojtekcs
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
musialem wymiec rozrusznik po 150 tysiacach poniewaz nie zawsze zapalal za pierwszym razem, auto nigdy mnie nie zawiodlo a przejechalem nim 30 tysiecy. Jak kupilem mialo na liczniku 130 tysiecy teraz ma prawie 160 tysiecy
~M&M
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
W zwieszeniu po 200 000 jest większość oryginalnych części. Samochód jeździ po wiejskich drogach i zawieszenie nawet nie stuknie. W tym samochodzie nic się nie dzieje- wystarczy tylko lać dobre paliwo.
~jabol
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
Przy 80 tys. km. wymieniono uszczelki skrzyni biegów, miski olejowej i jeszcze jakies z silnika(byly wycieki),przy 70 tys. uległ awarii silniczek regulujacy wysokosc świateł,przy 30 tys. wymiana amortyzatora.
~M.A
Mikrovan 1.4 Duratorq TDCi 68KM 50kW
kocham mojego Fordzika Fusiona 1,4 tdi ,jest niezawodny,jeszcze nic nie naprawiałam a kupiłam go z przebiegiem 60tys i zrobiłam 80tys km przez 3 lata bez naprawy!