Lista ocen Ford Galaxy II (54) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 56 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bercik
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
Mam klimatronika z nadmuchami w suficie z tyłu (dwustrefowa) i ogrzewaniem postojowym. Ogrzewanie postojowe to fajna sprawa, ale sezonie zimowym pali więcej ca +0,5l/100km i niestety w moim obecym egzemplarzu jest niesprawne. Nigdy nie kupię ciemnego koloru samochodu z własnego wyboru -gorące lato jest nie do zniesienia. Klima jest wydajna nawet jednostrefowo (auto ma kolor srebrny) - tył u mnie nie działa, bo przewód jest skorodowany i nie...
~Wojtec
Van 1.9 TDI 130KM 96kW
Dobrze tzn. wystarczająco, choć nie było tego lata super. Dwu wymiennikowe klimy są lepsze (wywietrzniki dla pasażerów z tyłu na suficie), ale w naszym klimacie zwykły też będzie, choć może dla 7 osób pełnego komfortu się nie zapewni, gdy temp=35 st.C. położenie regulacji klimatronica z VW jest fatalne !!! Miałem Webasto, więc grzanie było o.k. Szkoda tylko że wszysto na tym fatalnie umieszczonym i niewygodnym sterowniku ze starego VW.
~Pawel
Van 1.9 TDI 130KM 96kW
Tutaj jak silnik ma bliska temperature pracy czyli 70stopni to ogrzewanie dziala fajnie, ja mam klimatronic i jestem bardzo zadowolony.Maly problem jest gdy wsiada podczas deszczu 7 osob wtedy szyby szybko zaparowuja ale dobre ustawienie nawiewu i nadmuch radzi sobie z tym plus ogrzewana przednia szyba jest dodatkowym ulatwieniem, zwlaszcza zima bo nie trzeba skrobac szyb wystarczy poczekac ok.2 min.
~SMS tel. 502/352-120
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
Przednia szyba ogrzewana - rewelacja. Nawiew może trochę za słaby i przy dużych gabarytach wolniejsze schładzanie - w upały ruszać przy otwartych oknach i będzie O.K. W zimie za wolno się nagrzewa ale to ENERGOOSZCZĘDNY TDI dlatego jest webasto do przyśpieszania nagrzewania cieczy chłodzącej silnik. Nie zalecany na krótkie trasy w ostrą zimę choć mogą pomóc w komforcie podgrzewane siedzenia.
~Jacek
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
Ogrzewanie i klimatyzacja dwustrefowa (przód/tył) to jedyne słuszne rozwiązanie dla takiego dużego samochodu, niestety nieliczne egzemplarze to miały. Mój na szczęście ma indywidualny nadmuch powietrza dla każdego z pasażerów, co sprawdza się idealnie zwłaszcza w upały. Polecam wersję z nawiewami w suficie. W zimie Webasto dogrzewa więc od razu jest ciepło.
~Mateusz
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
Dwie nagrzewnice, i klimatyzacja. Auto dobrze chłodzi do momentu kiedy silnik się nie nagrzeje, potem trzeba jechać na 3 lub 4 ustawieniu na pokrętle. Problem był z grzaniem, silnik się nie dogrzewał w aucie było wiecznie zimno. Pomogło dopiero wsadzenie rur którymi idzie woda do specjalnych piankowych objem do których wsadza się też rury w domu.
~Przemek
Van 2.3 16V 145KM 107kW
Oddzielne ogrzewanie na przod i tyl dziala wg mnie swietnie. Na pewno sa auta w ktorych jest to bardziej wydajne ale i tutaj nie mozna narzekac. Najlepsza rzecz ktora maja Fordy: Ogrzewana elektrycznie przednia szyba. Przy -10\' po 3 minutach mozesz odjechac spod domu bez odmrazania sobie dloni od skrobania lodu z szyby. Naprawde przydatne.
~Grzegorz Latos z Kraśnika
Van 1.9 TDI 130KM 96kW
w zimie kopci strasznie dodatkowa nagrzewnica a spaliny dostaja sie do wnetrza kabiny - nagrzewnica oraz podgrzewanie szyb wlaczaja sie automatycznie - a kogo ja prosilem aby mi sie szyby nagrzewaly w garazu bo jest 4 stopnie pow 0??Co za uczony to wymyslil?
~Piotr68
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
W zimie bardzo długi czas nagrzewania, jeżeli jazda w trzech rzędach w lecie to koniecznością jest druga klimatyzacja za słoną dopłatą (6.500) lub stadart w ghia, nawiew na przód to za mało jak na tak duże auto. W zimie parują szyby :-( i już

Usterki Ford Galaxy II

Ford Galaxy II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~igorb@satland.com.pl
Van 1.9 TDI 130KM 96kW
ZIMA : zamarźniesz na śmierć , no chyba że jedziesz wdługą trasę , grzeje dopiero po przejechaniu 7km !!! KATASTROFA . Mam teraz HONDE CR-V i po 200m mam już ciepło a 500m wyłaczam ogrzewanie . LATO: klima ok