Lista ocen Ford Galaxy II 1.9 TDI 115KM 85kW 2000-2006 (31) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bercik
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
Zużycie paliwa dla TDI jest jedną z największych zalet tego auta. Po tuningu (z 115KM na ca 143KM) się nieznacznie zminiejszyło, co oznacza, że jest dobrze zrobiony. Do klimatyzacji dołożyłem już 2000zł (2 rurki, chłodnica, regeneracja pompy). Załóżcie sobie w przednim zdrzaku DROBNĄ kratkę tuningową zamiast plastikowej orginalnej, bo ta przepuszcza małe kamienie, które uszkadzają chłodnicę klimy. Tarcze przód są dosyć drogie (średnio...
~vacekw@op.pl
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
Silnik ten jest jak dla mnie bardzo ekonimiczny. Przy spadających cenach oleju napędowego (u mnie 3,75 PLN) jazda nim to sama przyjemność. W mieście spalanie jest w okolicach 8-9 litrów/100 km. A na trasie ( w tym roku nad polskie może) to nawet 6 l przy 5 osobach i całym bagażniku walizek. Jak na razie nic nie naprawiałem w mojej Galaktyce i przeglądów też jeszcze nie było.
~ZZ
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
Na trasie koło 5 przy 110\\120 km/h. Rewelka na mieście dziecko do przedszkola i sam do roboty to jest 1,5km w jedną stronę i mimio lata czy zimy spalanie góra 6,3litra na tak małe trasy. rewelacyjny silnik diesla i te gabaryty to SZACUN dla GALAXY II. Nie zalewam go super paliwem .
~Jacek
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
Poza drobnymi usterkami takimi jak czujnik parkowania, czy zamek drzwi, nic się nie psuło. Części eksploatacyjne są bardzo tanie. Kupuję zawsze najdroższe ubezpieczenie asistance, bo nasłuchałem się o awaryjności tych samochodów, ale od 4 lat jeszcze z niego nie skorzystałem.
~komisant
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
Jak na wielkość to ford spala mniej niż niektóre osobowe, na trasie schodzi do 4.9 na setkę. Na mieście krótkie trasy do 1,5 km to spali 6,7 litra.Samochód pali mniej niż osobowy a przestrzeń ogromna, nigdy więcej osobówka.
~Adam
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
Ten silnik pchany jest do osobowych AUDI VW a spalanie mimo gabarytów czasami mniejsze. Jestem zaskoczony spalaniem to ogromny plus dla Galaxy- śmigam na sportowych oponach- w jodełkę.
~Maciek
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
Na mieście to około 7 litrów (robie krótkie dystanse). W trasie na 6 biegu przy 90-120km/h zszedł do 4,8l. Średnie spalanie na trasie (światła, korki,roboty drogowe) 5,2l na 100km.
~brog
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
spalanie w mieście 7,5 - 8,0 l/100km, na trasie przy spokojnej jeździe do 130km/godz. można osiągnąć 7,1 l/100km, przy tych gabarytach i wadze to bardzo przyzwoity wynik
~kluczyn7
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
jak na takie gabaryty może być. mnie gubi przy okazji automatyczna skrzynia biegów. super sprawa ale 1,5 literka na stówę do tyłu. cóż, za komfort się płaci...

Usterki Ford Galaxy II

Ford Galaxy II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Adam
Van 1.9 TDI 115KM 85kW
Silnik TDI VW na pompowtrysku, czyli typowy, a co typowe to nie takie drogie. Zużycie paliwa rewelacyjne jak na vana.