Ocena kierowcy - Ford Galaxy III Van Facelifting

oko, 13 lat temu
Silnik 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Rok produkcji 2010
Ford Galaxy III Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW od 2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Bardzo pozytywne odczucia. Lubie tym samochodem jeździć. Myślałem o zakupie VW Sharana ale do Polski miał wejść do sprzedaży dopiero w październiku 2010 tak więc realnie mogłem go mieć dopiero w grudniu lub styczniu a ja potrzebowałem auto wcześniej.Moim zadaniem VW Sharan ma ładniejszy kokpit samochodu i praktyczne są odsuwane drzwi boczne ale to wszystko.Sylwetka bardziej podoba mi się w Fordzie, brak chorób "wieku dziecięcego"to też atut. Dwaj moi znajomi mają Galaxy od 2 lat 2 litry 140 KM i 2,2 175 KM. Sa zadowoloni.Bardzo mało usterek.Poza tym serwisowałem VW Cady w ASO VW. Ceny dosyc wysokie, mam nadzieję że w Fordzie będzie taniej.Zobaczymy za rok. Wtedy będzie mozna coś więcej napisać.
Przyspiesza bardzo przyzwoicie, przy tym oszczedny.W zimie przy mrozach bardzo łatwy rozruch. Cicha praca.
Super. Bardzo elastyczna.Na 6 biegu mozna jechać 100 i 200 km/h.Biegi wchodzą bardzo "gładko"
Wszystkie testy i opinie potwierdzają bardzo dobre właściwości jezdne. Zestrojony dosyć sztywno. prowadzi się jak osobówkę. Przy 7 osobach i bagażu na max odczuwa sie masę ale to normalne. Ogólnie super. Nie wiem jak spisuje się zawieszenie z wyborem komfortu jazdy bo go nie mam, może warto sprawdzić ?
Dobra lub doskonała w zalezości od subiektywnej oceny. Auto dosyć duże i chociaż przedni słupek jest przeszklony czasem przysłania pole widzenia ale to juz jest czepianie się, on musi byc !
Ok. Schowki w podłodze mało praktyczne. Nie mieści sie np. trójkąt ostrzegawczy i gasnica dostarczone przez dilera. Ledwie mogłem w obu schowkach upchnąć apteczkę i kompresorek do kół.
Bardzo dobrze.Przydatna podgrzewana przednia szyba czołowa w samochodzie.samochód szybko się nagrzewa.
Mniej niż w "Grand Voyager" ale wystarczajace.Kierowca i pasarzerowie w drugim rzędzie super. Trzeci rząd juz skromniej ale jeszce całkiem dobrze w porównaniu z Zafira B, która miałem wcześniej
Doskonałe, dopiero powyżej 140 lub 150 km/h zaczyna byc słyszalny szum powietrza.
Jestem bardzo miło zaskoczony zuzyciem paliwa.Średnio 7-7,5 litra.Przy spokojnej jeździe poniżej 7 litrów.
Troche trzeba poszukać i ponegocjować. Można uzyskać dobry rabat.Cena wyjściowa jest wysoka.Zawsze chciało by się taniej ale sa granice.
Niestety zbyt krótki czas by coś sensownie na ten temat powiedzieć. Jak do teraz (4 m-ce 9 tys. km)wszystko ok.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW [l/100km]

6,9