Lista ocen Ford Kuga II (37) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~vpw
SUV 1.6 EcoBoost 180KM 132kW
Super. Szybkie nagrzewanie wnętrza i fajnie działające ogrzewanie siedzeń. Jedyny feler to klima, która jest dwustrefowa pod warunkiem, że różnica temperatur ustawiona nie jest większa niż 4 st. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem w samochodach z tą funkcją. Często ustawiałem dla siebie temp na poziomie 25-26 st a na siedzenie pasażera 18 aby np schłodzić zakupy spożywcze. I w samochodach VW, Hyundai, Renault to działało. Tutaj mogę ustawić...
~ZenW57
SUV Facelifting 1.5 EcoBoost 176KM 129kW
Licząc sterowane (regulowane) nawiewy w samochodzie Kuga jest bezkonkurencyjna. Jest ich w sumie osiem a wszystkich jest 10 + nawiew na podszybiu. Policzcie ilość regulowanych kratek nawiewnych w swoich samochodach... Wynikiem tego jest b. sprawna wentylacja samochodu w upały i chłodniejsze dni. Klimatyzacja działa jeszcze lepiej i szybciej niż Climatronic w Yeti, którą ostatnio eksploatowałem.
~Jurek
SUV 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
bardzo dobrze szybko i super chłodzenie natychmiast oraz grzanie prawie natychmiast . silnik nagrzewa się dosłownie błyskawicznie i grzeje samochód wnętrze bardzo szybko. w poprzedniej Kudze z dieslem grzanie sprawiało niejaki problem szczególnie na krótkich trasach lub zimą na krótkich . Teraz jest super. też między innymi dlatego wybrałem benzynę a nie diesla .
~robsonik67
SUV Facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
klimatyzacja i ogrzewanie sprawdziłem we wszystkich warunkach-działa bez zarzutu i jest do niej łatwy dostęp. Świetny pomysł to przycisk z funkcją 'min'-tzn.najniższa temp. nawiewu klimatyzacji oraz 'max'-czyli najwyższa temp.nawieu klimatyzacji na szybę czołową połączone z podgrzewaniem lusterek ,szyby tylnej i co najlepsze szyby przedniej.
~P_Bartosz
SUV Facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Bez zastrzeżeń. Klimatyzacja chłodzi bardzo szybko, grzeje również bez zastrzeżeń. Do tego podgrzewane fotele które już po kilku sekundach dają uczucie przyjemnego, otulającego ciepła. Dodatkowo NAJLEPSZA rzecz w Kudze - podgrzewana elektrycznie przednia szyba! Żaden lód jej nie straszny, a do tego nie porysujemy sobie szyby czołowej żmudnym skrobaniem.
~Betoniary
SUV 2.0 TDCi 150KM 110kW
Tu super. Przednia szyba podgrzewana, w zasadzie rzadko używałem skrobaczki. Wnętrze nagrzewa się i chłodzi szybko. Uwaga na poziom czynnika - po nabijaniu w serwisie było go mniej niż przed nabiciem, ale to wina serwisu niż pojazdu. Nawiewy dobrze pozwalają się dopasować i jest ich dużo.
~old driver ADC
SUV 2.0 Duratorq TDCi 163KM 120kW
Za dużo nie mogę powiedzieć (auto dopiero od miesiąca). Na razie nie ma żadnych problemów. Nauczony doświadczeniem zamówiłem auto z piecem (webasto). Nieporozumieniem jest brak pilota do sterowania. Tylko programowanie z kokpitu...? Ktoś kto to używa wie o co chodzi.
~Łukasz
SUV Facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
No dobra - tu dam 5 gwiazdek, może nieco na wyrost, ale ta niezliczona ilość wyjść wentylacyjnych naprawdę fajnie kieruje strumieniem nadmuchu. Poza tym inni piszą, że fajnie wieje, szybko chłodzi i prędko grzeje, to co będę gorszy - u mnie też.
~Jarek
SUV Facelifting 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
Klimatyzacja 2-strefowa automatyczna działa bardzo dobrze. Trzeba tylko pamiętać o wymianie filtrów co roku bo w zapylonym mieście filtr kabinowy potrafi się zapchać. Z drugiej strony przynajmniej nie wdycha się aż tyle tego syfu.
~Piotr
SUV Facelifting 2.0 TDCi 180KM 132kW
Super. Szybko jak na Diesla nagrzewa. Chłodzi jeszcze lepiej. W moim przypadku dodatkowo ogrzewana przednia szyba, kierownica i fotele (pakiet zimowy) - przy skórzanej tapicerce obowiązkowy.