Ocena kierowcy - Ford Kuga II SUV Facelifting

Robsonik67, 3 lata temu
Silnik 1.5 EcoBoost 150KM 110kW
Rok produkcji 2019
Ford Kuga II SUV Facelifting 1.5 EcoBoost 150KM 110kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Inne : wygoda użytkowania i zwinność. Przypomina mi Forda Fusiona z przed 10 lat...
Silnik : małe zużycie paliwa -zakładam ,że jeszcze spadnie po ok.10 tys.km.
Inne : żadnych i niech tak pozostanie!
mam mieszane uczucia po przesiadce z Mondeo-siedzi się wygodnie i siedzenia są nawet lepsze niż w mondku ale dziwnie wysoko. Wrażenia podczas jazdy ,jakby jechało się znacznie szybciej niż w rzeczywistości. Ale ma wiele rzeczy ,które cieszą na co dzień ,praktycznych rozwiązań ułatwiających życie: elektryczna klapa, kamera cofania i czujniki wokół ,niezła nawigacja ,audio Sony z 9 głośnikami ,sprawny bluetooth ,podgrzewane siedzenia ,ładna tapicerka z czerwonymi przeszyciami ,duży podłokietnik(przesuwany) ,wygodnie zestrojona skrzynia biegów-ciągnie już od 1500 obr/min. dzięki czemu nie trzeba wachlować. Zużycie paliwa małe jak na taką wysoką budę-6,6l/100km -liczę na jeszcze mniejsze po dotarciu. Podgrzewana przednia szyba i wycieraczki pracujace na boki czyli w kierunku słupków to jest to ,czego chciałem-zimą naprawdę się sprawdza. Światła dynamic led i system key free są super i w tej cenie samochodu są jak lukier na pączku. Generalnie porównując suvy w tej klasie wielkości schodzący model Kugi to dobra oferta-rabat prawie 37tys.zł. to chyba coś? Widać ,że jest dopracowany i dobrze wyposażony-mam porównanie ,bo mój sąsiad zamienił 2 lata temu Mondeo na Kugę Titanium więc miałem okazję się przyjrzeć i posłuchać opinii.
niezły ale trochę przysłaby-mogłoby być te 30-40km więcej. Poza tym elastyczny i do spokojnej jazdy wystarczający. Szybko się nagrzewa. Wg. forumowiczów Forda silnik w modelach z przed liftingu tj. 1,6 ecoboost był lepszy. Taki miałem w Mondeo i byłem z niego bardzo zadowolony-170tys. przebiegu i bez brania grama oleju i jakichkolwiek problemów.
sprawnie przerzuca bez haczenia ale nie jest to jak w Maździe czy Hondzie-krótka i precyzyjna. Być może potrzeba jeszcze paru tys. km na dotarcie.
duże 18' felgi powodują ,że jest trochę twardo ale mimo to ,dzięki zawieszeniu jest komfortowo -na zimę zakupiłem 17' więc pewnie będzie naprawdę wygodnie. Prowadzi się typowo fordowsko czyli precyzyjnie i lekko.
wygląd już się opatrzył ale mimo to nie razi oczu. Ładny kolor z dodatkami ST-Line robi swoje. Wygoda wsiadania była podstawą wyboru suva choć przynosi to swoje ograniczenia-Mondim jeździłem po niemieckich autostradach zawsze między 180 a 210 km/h a Kugą to raczej będzie już znaacznie wolniej...
bardzo dobra wokół a dzięki kamerze i czujnikom czuję się pewnie parkując.Lusterka odpowiednio duże i podgrzewane. Generalnie bryła i wielkość są takie ,że czuję się jak w Focusie na szczudłach.
dla fordziarza wszystko na właściwym i znanym miejscu. Jedynie układ dostępu do audio mnie osobiście nie pasuje-brakuje mi skrótu do CD i radia: trzeba wchodzić do menu ,żeby wybrać. Wszystko inne jest o'k. Schowek zamykany mógłby być większy a w drzwiach mogłyby być wyściełane -choćby filcem. Duża roleta na schowku w panelu centralnym kryje 2 miejsca na kubki i pojemnik na telefon lub drobiazgi. Niezła pojemność schowka w podłokietniku z 2 wyjściami USb.
Bardzo dobrze grzeje i szybko-schładzanie też doskonale sobie radzi w upały. Pokrętła od temperatury duże i powleczone gumą ,co jest bardzo wygodne w użyciu.
naprawdę wystarczająca dla pary-pasażerowie z tyłu też nie powinni narzekać:2 osoby na pewno wygodnie usiądą nie wspominając o dzieciach. Pasażerowie maja własne nawiewy klimatyzacji. Bagażnik to trochę większy kompakt i to jest dla mnie minus-ale czego chcieć przy tej wielkości auta? Jadąc w pojedynkę wystarczy ,we dwójkę na wakacje trzeba będzie się sensownie pakować.
znów typowo dla Forda-jest bardzo dobrze choć te 18' koła na pewno trochę szumią. Silnik też jest dobrze wygłuszony a i sam z siebie jest cichy-ecoboosty tak mają.
póki co jeżdżę spokojnie więc spalanie 6,6l/100km .Serwis Forda nie należy do tanich więc nie martwię się ,bo i tak nic to nie da... Oby nie było usterek -to wystarczy.
moim zdaniem cena jest adekwatna do tego ,co otrzymuję-ale dopiero teraz po rabacie. Dlatego nigdy nie kupuję nowego modelu a jedynie schodzący... Nie jestem rozpieszczony przez poprzednie samochody ,które miałem więc na pewno spełnia moje oczekiwania-nie potrzebuję wiele więcej. Przydałby się system ostrzegania w martwym polu i przy wyjeździe tyłem z miejsca parkingowego. No i może jeszcze sprawny i bezproblemowy aktywny tempomat.
nic w tej chwili i oby tak pozostało-liczę na to ,bo dotychczas wszystkie pojazdy ,które miałem takie były.
tutaj tym bardziej mam nadzieję na spokój -obym nie skorzystał z 5 letniej gwarancji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoBoost 150KM 110kW [l/100km]

6,6