Ocena kierowcy - Ford Kuga II SUV

Jaro, 8 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2015
Ford Kuga II SUV 2.0 TDCi 150KM 110kW od 2014 - Oceń swoje auto
Silnik : 150 KM daje rade:)
W porównaniu z Mitsubishi Outlanderem rocznik 2011 to jest przepaść na korzyść Forda Kugi. Nie ma co porównywać. Outlander to był autobus-głośny, paliwożerny, bez polotu, ergonomia beznadziejna, silnik slaby, szkoda pisać, natomiast Ford Kuga to inna bajka:). Bardzo cichy, ekonomiczny, dynamiczny, generalnie same superlatywy.
Tym razem wybrałem diesla, wcześniej jeździłem tylko benzynami i jestem bardzo mile zaskoczony. Silnik 150KM, ale całkowicie wystarczający do normalnej dynamicznej jazdy. Oczywiście dla rajdowców wersja 180 KM będzie jeszcze bardziej radosna:). Jak dla mnie jest ok, a nie jestem "dziadkiem" na drodze. Kuga rodzi sobie więcej niż dobrze. Trochę wąski zakres obrotów max. momentu obrotowego ale da się to opanować aby ze 150KM wycisnąć trochę radości. Silnik naprawdę cichy wewnątrz do 120KM/h. Obwodnica i 120 km/h muzyka z audio w sam raz. Oczywiście powyżej 120-130 km/h robi się trochę głośniej ale w tym segmencie SUV to normalne.
Wchodzi jak w masło w porównaniu z Outlanderem. Nic dodać, nic ująć. Być może troszeczkę zbyt krótkie przełożenia dla 2 i 3 ale to kwestia gustu.
Jak dla mnie w sam raz. Znacznie sztywniejszy układ jezdny niż w Outlanderze, prawie jak w kompakcie. Aczkolwiek zawsze trzeba pamiętać, że jest to quasi SUV z wysokim środkiem ciężkości.
Jak na SUVa bardzo dobrze. Czujniki i kamera przydają się.
Doskonale, bez najmniejszych uwag. Znacznie lepiej niż w Mitsubishi Outlander, aczkolwiek jest to auto naszpikowanej nowoczesną elektroniką i systemami, także wymaga poznania i pokory aby opanować wszystkie systemy w krótkim czasie.
Jak na razie bardzo dobrze. Ogrzewanie przedniej szyby rewelacja!
Bez uwag, dużo miejsca. Bagażnik nie największy w klasie ale całkowicie wystarczający.
Jak na SUVa uważam ze jest bardzo ok. do 120km/h obwodnica naprawdę cicho, później jak to w SUVach trochę głośniej, ale całkowicie akceptowalne.
Jak na razie nie ma kosztów nowy samochód od tygodnia.
Oczywiście subiektywne moja ocena. Szukałem i jeździłem w Nissanie, Skodzie, VW, Mazdzie i Toyocie. Nikt nie zaoferował tak dobrych warunków finansowych jak Ford na Kuge, a rozważałem również nowe Mondeo i nie było tak różowo. Ford bardzo się postarał abym jako klient był zadowalany. Wybrałem wersje Titanium z mnóstwem dodatków. Kompletne auto we wszystko co prawie możliwe:)
Jak na razie nic. Nowe auto i mam nadzieję, że będzie ok. Mój pierwszy w życiu FORD:)
Nic, dopiero 1000km przebiegu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 150KM 110kW [l/100km]

6,7