Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Hatchback

Silnik 1.8 TD 88KM 65kW
Rok produkcji 1995
Ford Mondeo I Hatchback 1.8 TD 88KM 65kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z auta,duże,wygodne.A jak czytam o nowych dieslach typu tddi i tdci to ciesze się że moj tak dobrze się sprawuje mimo tych wszystkich lat
Jak na tak ciezki samochód te 88 koników sobie w miarę dobrzę radzi ale kto wie ile ich uciekło:)W miare elastycznu silnik i najgłośniej też nie pracuje.Już ładnie ciągnie od 1800 obrotów.
Skrzynia ogólnie nie jest zła,jedynie bolaczka tych fordów jest synchronizator 3go biegu no i 1 i 2 jest zdecydowanie za krótka.
Moze nie zbyt precyzyjny,troche niepewnie można sie czuć na poczatku z powodu miękiego zawieszenia ale jest bardzo wygodne.Często trzeba wymieiać elementy gumowo-metalowe zawieszenia.
Jak dla mnie idealnie z tyłu duża szyba lusterka tez nie małe,nie ma co narzekać w końcu to duże auto.
Wszystko na swoim miejscu i ładnie spasowane.
Przypadłościa tego modelu jest chyba problem z parującymi szybami ale ogolnie nie jest tragicznie.Ogrzewanie takie sobie,wszystko sprawne ale nie parzy jak w innych autach.No i dmuchawa też za wydak\\jna nie jest moim zdaniem.W drzwiach sa kanały żeby szyby boczne odparowywało i ogrzewało ale u mnie nie bardzo to się sprawdza.
Wszedzie bardzo dużo miejsca,jest to ogromna zaleta tego auta.
Jak na te lata nie jest tragicznie,silnika nie slychac prawie wcale w śodku przy normalnej jeździe dopiero powyżej 3,5tys obrotów.Jedynie szum powietrza przez uszczelki denerwuje mnie.
Jak na tak duże i cieżkie auto nie jest źle a nawet bym powiedział że jest bardzo dobrze.
Za te pieniadze nic lepszego się nie kupi bo albo jakies małe auto albo jakiegoś starego trupa.
Z drobiazgów nie pamiętam żeby coś się psuło samo z siebie.
Mogę powiedzieć że bezawaryjne ale w moim przypadku miałem pecha zaczeło się od wymiany rozrzadu u mechanika ktory za bardzo naciągnął pasek od wspomagania i padło łożysko w pompie wtryskowej koszt naprawy to 600zł.Następnie problemy z zapalaniem oczywiscie nikt nie wiedział co i jak aż wkońcu sam się za to wziąłem i okazało się że kąt wtrysku jest opóźniony,przy wymianie rozrzadu źle ustawil teraz jest idealnie a termostat woskowy nie dziala odkąd go mam.Morał taki że nie każdy się zna.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TD 88KM 65kW [l/100km]

6,4