Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Kombi

Zew, 15 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1996
Ford Mondeo I Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Zdecydowanie zaskoczył mnie silnik 115 koników to jest nic po alfie to poprostu przepaść w mocy i w tym jak się ten silnik kręci a mimo to fajnie się to auto buja choć pewnie powinienem był kupić 2.0 :]
Przeniesienie napędu : skrzynia biegów
Karoseria : no rdza bo żadko ktoś kto ma forda walczy z rdzą
Zawieszenie : nasze drogi
jestem kierowcą forda i lubie te auta bo są to zwyczajnie auta do jeżdżenia kompromis nie za drogi nie za tani nie psuje sie ciagle choc nie jest tez 100% bez awaryjny itd jednak sercem jestem z Alfą
Doskonały to on pewnie nie jest ale bardzo dobry napewno, mógł by mniej palić ale nie można mieć wszystkiego powyżej 3 tyś fajnie się kręci a poniżej grzecznie sobie pracuje nie trzeba co chwile wachlować biegami Oleju mi nie bierze więc jak na 15 letni samochód nie jest chyba źle :)
Myśle że się nie udała, przełożenia ok ale jedna mi się popsuła jak tankowałem okazało się że sie zblokowała nie mogłem ruszyć po 5 minutach kombinowania odjechałem o własnych siłach ale jednak wymienić musiałem na drugą koszty może nie wielkie 500 zl druga używana + wymiana więc nie ma co płakać ale jednak nie smak pozostaje + cięzko wrzuca się biegi jakoś nie chętnie nic nie zgrzyta ani nic ale jakoś specyficznie ;)
Alfa to to nie jest więc i frajdy z jazdy w zakrętach oczekiwać ciężko do tego mam kombi więć trzeba by wziąść poprawke że i zawieszenie tylne jest ciut inne ;) ale tak po za tym jest ok nie sciąga w rozstaw kolein po tirach pasuje wiec też fajnie, a z autami do zabawy cięzko też porównywać
Na boki ok lusterka ok do przodu ok ale do tyłu w kombiaku trzecie światło stopu zasłania mi widok na daleki horyzont może jest to czepianie się ale mi to przeszkadza :]
Może to kwestia przyzwyczajenia bo nie jest to mój pierwszy Ford ale wszystko co potrzebne jest pod ręką i robi się to bez patrzenia więc jest dobrze
Dla mnie naprawde super auto szybko łapie temperature + podgrzewana tylna i przednia szyba noi oczywiście podgrzewane fotele w zimie rewelacja w lecie jak poprzedni właściciel nie zasyfił układu chłodzenia jeląc za miast płynu wode to można nawet nie wiedzieć że ma się wiatrak :) + klima oczywiście W czasie deszczu na początku zaparowywały mi szyba ale po przewietrzeniu auta problem znikł generalnie auto z zasady ma mieć chyba włączony wiatrak na 1 dziwne troche ale co zrobić ;)
Z przodu jest ok z tyłu uważam że jest ciasno dla rodziny z dziećmi no problemo ale 5 dorosłych to nie to choć i tak o niebo lepiej niż np w Audi A4 :> bagażnik świetny (kombi) nawet passat wymięka niestety kosztem miejsca w komorze silnika tam jest ciasno ;)ale coś za coś
Dla Mnie za cichy lubie słyszeć co do mnie mówi auto (nawyk z alfy) ale myśle że jest to rozsądne ustawienie nie gwiżdze /syczy jak w maździe ani nie klekoce jak w Alfie coś pomiędzy (zaznaczam że tłumiki mam szczelne i ustawione wtryski)
Paliwko licze 10 litrów gazu LPG nie ważne gdzie bo w mieście nie wariuje a w trasie sobie nie żałuje więc mi tak średnio wychodzi zawsze te 10 litrów do tego nie wywalam wszystkiego z kufra itp więc tak jest bez ściemy naprawy coż skrzynia używana 500 zł a wiem że można taniej kupić + wymiana silnik używany 1000 zł + wymiana więc naprawde nie ma co płakać bo części jest w bród i pasuja z mkI i mkII jeśli chodzi o stosunek jakości części do ich ceny naprawde jest ok
Nie ma konkurencji za pieniądze za które dałem za zadbanego Forda Mondeo z fajnym wyposażeniem mogłem kupić zaniedbanego i gołego passata hm.. nie było się co zastanawiać może rdzewiejący opel niby niemieckie auto ;) bajki naprawde nie ma porównania jak by kierowcy Fordów dbali tak o auta jak kierowcy aut niemieckich to by było poprostu inaczej
nie ma co popadać w zachwyt tyle powiem ;) głośnik lewy przód mi buczał choć przyznaje że jestem wybredny w tej materii, popsuło się podgrzewanie jednego fotela, jedna klamka puscila na mocowaniu, druga nie odbijala po otwarciu Owszem detale które można zrobić samodzielnie i używane nie kosztują dużo ale jednak nie każdy to lubi więc niech wie zanim kupi Po za tym trzeba się zdecydować czy wypasione auto i coś się może popsuć czy goły pasat i nie ma się co popsuć :]
Każde auto się psuje ale to za co lubie forda to taka dziwna cecha że chodźby miał zaras rozlecieć się na kawałki to jeśli odpali to dojedzie :))

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 115KM 85kW [l/100km]

8,7