Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Kombi

Rok produkcji 1996
Ford Mondeo I Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Suuuper wyposażenie
Układ elektryczny : rezystor
Karoseria : ślady rdzy na tylnych nadkolach
Ford ma coś w sobie.Długo się zastanawiałem przed kupnem bo wiecie dużo osób mówi - \"Ford g...o wort\" ,ale teraz wiem ,że to kompletna bzdura. Wsiadjąc do tego auta nie czuć takiego chłodu jakie bije od typowego niemca - opel czy vw. Tutaj łatwo i szybko możesz się odnaleść. Polecam osobom szukającym taniego kombiaka.
W chwili kiedy przesiadłem się z Golfa na te Mondeo wydawało mi się ,że 136KM to sporo i tak na początku było. Auto jak na pierwsze wrażenie super nabierało prędkości ,a zapas mocy spokojnie wystarcza na wyprzedzanie w trasie. To mi się najbardziej podoba. Bez żadnego problemu wyprzedzam TIRy i inne zawalidrogi.
W porówaniu z Golfem przełożenia krótsze co znacznie ułatwia start np spod świateł lub redukcję biegu przy wyprzedzaniu. Co do precyzyjności przekładni to mogłaby być lepsza. Szczególnie pierwszy bieg (chyba ,że to tylko u mnie).
Dość twardy biorąc pod uwagę to czego się po nim spodziewałem (wiecie Ford ma być miękki czyli komfortowy). Mój mechanik mówi ,że przy silnikach 2.0 lub wyżej zawieszenie mogło być fabrycznie wzmacaniane ,ale huk wie ile w tym prawdy.
Trzeba się przyzwyczaić do długiego \"noska\" ,ale tak to nie jest źle. Tylna klapa oznacza koniec auta więc z parkowaniem tyłem nie ma problemu.
Schowki : pod kierownicą malutka półka, pod radiem również, pod fotelem pasażera szuflada, schowek po stronie pasażera podświetlany, podłokietnik ze schowkiem i miejsce na monety. Tylna kanapa dzielona z podłokietnikiem i zagłowki z tyłu. Miejsca w bagażniku muultum i dlatego go właśnie wybrałem.Wózek i duużo bagaży i jeszcze można roletę zasunąć ,żeby możnabyło obserwować otoczenie w lusterku wstecznym. Dodatkowym plusem jest fakt podświetlania wszystkich klamek i pedałów. Dodakowe światło dla pasażerów z tyłu.
Po usunięciu usterki rezystora nagżewnicy co objawiało się dmuchaniem tylko na 4\'ce wszystko działa jak należy.Gżeje się przeciętnie choć o wiele lepiej niż w oplach ,bo tam prędzej w zimie zamarzniesz nim się cokolwiek temperatura podniesie.Klima działa ,ale jej nie używam ,bo spalanie znacznie wzrasta ;)
Przód suuper. Niestety przy moim wzroście (193cm) czuję kolana pasażera z tyłu...
100 razy lepiej niż w Golfie ;) Na początku nie mogłem się przyzwyczaić ,że jest cicho ,ale teraz uważam ,że i tak to za mało (w pracy jeżdżę vectrą c).
W tej klasie chyba tańszego auta pod względem ceny części nie znajdziecie.Dużym plusem jest dostępność części od ręki i kupa zamienników i używanych. Porównując np. amortyzatory tył w golfe kombi a tutaj. Golf miał tylko na allegro dostępne kayaby za 200zł sztuka ,a w fordzie za 260zł kupuje komplet. Spalanie : żona jeździ po mieście i pali jej 10/100km mi pali 11/100. Cyklu mieszanego nie uświadczam ,bo albo jadę w trasę albo zasuwm po mieście. Trasa ja uzyskałem na trasie Kołobrzeg ,Warszawa 6,9/100 to chyba mówi samo za siebie (prędkości 120-130km/h)
Za tą cenę nie znajdziesz lepiej wyposażonego auta. Nie trzeba specjalnie dbać o niego by był bezawaryjny.
Jak to w fordzie - lubi siadać osprzęt tzn głównie elektryka ,ale żadko i to. Naprawy mało kosztowne więc i nie uciążliwe.
brak poważnych usterek... rezystor nagżewnicy za 30zł...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

7,7