Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Kombi

crazyjoe@tlen.pl, 18 lat temu
Silnik 1.8 TD 88KM 65kW
Rok produkcji 1994
Ford Mondeo I Kombi 1.8 TD 88KM 65kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
z malym minusikiem... takim tyyycim... na wskazanie dmuchaw i odparowywanie szyb... poza tym... gdyby sie nie zestzrzal - a propo - ZADNEJ ALE TO ZADNEJ RDZY - gdyby nie trzeba bylo rodzinnego MiniVana i gdyby to byl TDi i gdyby mial jak na te czasy lepsze wyposazenie w srodku nigdy ale to nigdy bym go nie oddal. Jesli sie o niego dba potrafi sie odwdzieczyc bardzo ale to bardzo dobra eksploatacja bezawaryjnoscia i wygoda jazdy.
Dalbym 4,5 nawet. Troszke halasuje w zimie kiedy jest zimny po wyprowadzeniu z garazu i przejechaniu 30 metrow odzyskuje swoja naturalna barwe i w srodku nic wiecej nie slychac
Bardzo dobre przelozenia, podobaly mi sie troszke 5 moglabybyc dluzsza ... tylko 180 km/h przy przebiegu 180 tys. to i tak uwazam za dobry wynik - gdyby tylko ta 5 byla dluzsza... ehhh...
Mondi Mondi Mondi - dawno nie jezdzilem tak dobrym smaochodem jesli chodzi o uklad jezdny - jakie nasze drogi sa kazdy widzi trudno wymagac bezdzelestnej jazdy.Fakt faktem ze tylne zawieszenie ´delikatne´ coroczne naprawy niedrogie ale z tym sie trzeba liczyc jesli sie jezdzilo KOMBI... jesli bylo zurzyte stukot z tylu powiekszony o rezonas z bagaznika ogromnego to minus ale nie wplywa na moja decyzje o zawieszeniu... Trzyma sie drogi jak przyklejony.
Do przodu extra - dop tylu w KOMBI zadnych ale to zadnych problemow lusterka tez tam gdzie powinny byc wszystko widac tylko do dlugosci trzeba sie przyzwyczaic
Wszystko tam gdzie byc powinno. Nie trzeba szukac. Intuicyjnie najdujemy to co nam tylko trzeba.
Moze byc z lekkim plusem na bardzo dobrze. Troche slaba klima w lecie szczegolnie dla tych z tylu no i ogrzewanie na nogi... takie sobie. Moglobybyc lepiej szczegolnie ze szyb w tym moim aucie nie brakowalo... - jak to kombi.
Z tylu w moim modelu brakowalo tylko zaglowkow dla pasazerow. Przod EXTRA - czego chciec wiecej ?? nie ma czego zadac Audi A4 kolegi z 2000 roku siedzialem jak w aucie klasy albo nawet o dwie klazy nizzeszj, mam 195 i jezdzilo mi sie w Mondim bardzo wygodnie
Troche glosne powyzej 140 ale i tak wsyztko slychac. Diesel wiec musi byc glosny... Szum powietrza nie przeszkadzal.
Czasami mnie zadziwial. Jezdzil jezdzil i jezdzil a wskazowka nie chciala opadac. Przy lekkiej nodze i spokojnej jezdzie naprawde godny polecenia. Bez szalenstw jest naprawde bardzo dobry. Cykl miejski 6,2 w trasie (na poczatku przy przebiegu 90 000) 5 litrow i styklo, pozniej okolo 5,5
Ja nie narzekalem... nie bede.
Gdyby bylo ZERO usterek pewnie bym go nie sprzedal. Wymienilem tylko pompe paliwa reczna ... nie trzymala i paliwo uciekalo spowrotem do baku... koszt. 150 zl. Do tego nasze drogi i dosc dobre choc czule neistety zawieszenie wymiany koncowek z tylu prawie co rok. koszt rzedu 70 zl. (zamienniki) do tego klocki, opony -raz kaumulator na 8 lat ekspoloatacji i ten caly sprzet ktory sie zuzywa jak w kazdym innym normalnym jezdzonym aucie.
Czytaj wyzej....Powaznych usterek nie bylo jesli chodzi o sam samochod i zawinione z jego winy. Raczej z winy kierowcy... amortyzatory z przodu uszkodzone przy najechaniu z duza predkoscia (!!!zima byla!!!) na kraweznik wymiana kabla czujnika od ABS - jakis DOBRY PAN MECHANIK w warsztacie cos robil przy zawieszeniu i nie uwaznie uszkodzil kabel...

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TD 88KM 65kW [l/100km]

5,9