Ocena kierowcy - Ford Mondeo I Sedan

Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1995
Ford Mondeo I Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Inne : napęd na 4x4,rzadki model,swietna trakcja,bardzo dobre wyposarzenie
Karoseria : słabe krawedzię błotników oraz początek progów,ale to brak chlapaczy wychodzi
Zawieszenie : troche słabe na nasze drogi
pierwsze moje auto 4x4, poprostu super,następne też z napędem 4x4,ale tam już przynajmniej 200 KM musi być.....,do tej pory miałem tylnionapędowe auta:fiat 126,volvo340,ford sierra
silnik pracuje bardzo dobrze,ma dobrą moc i nie pali dużo jak na swoje osiągi,u mnie ma co ciągnąc bo ma napęd 4x4 przez co ma gorsze trochę osiągi od przednionapędowej wersji więcej pali,średnio 12litrów gazu po mieście, w trasie 10l gazu przy normalnej jeżdzie
biegi chodzą lekko,mają krótki skok,ale włańczanie wstecznego wymaga przyzwyczajenia
wersja 4x4 prowadzi się rewelacyjnie,do tego zawieszenie od 2,5 litrowej wersji,w zimę silniejsze auta odstają mając problemy z przekazaniem napędu,a w lato tez trzyma się jak przyklejony do drogi mimo dziurawych dróg
lusterka maja średnia wielkość,wielkość szyb dość duża,słupki wąskie,nie jest żle
złe umiejscowienie włączników od podgrzewania przedniej i tylniej szyby,a także podgrzewania foteli,pokrętła od regulacji jasności podświetlenia deski rozdzielczej
jak chodzi klima to super,ogrzewanie tez jest dobre,ale bez klimy już słabo,sytuacje wtedy poprawia szyberdach
miejsca jest dość dużo aby wygodnie podróżować
silnik słychać dość głośno z powodu krótkiej skrzyni biegów,jak zawieszenie będzie do roboty to tez głośno stuka,a jak jest w dobrym stanie pracuje cicho
dość drogi rozrząd{plastikowe kółka od rozrządu},nietypowe małe świece zapłonowe a tak poza tym to silnik bezobsługowy{hydrauliczne regulowane zawory,elektroniczny zapłon}zużycie paliwa pozytywnie mnie zaskoczyło na paliwie i jak na gazie
tanie duże auto dobrze wyposażone:wsp kierownicy,abs,kontrola trakcji,2x poduszka powietrzna,szyberdach,klima elektroniczna;podgrzewane fotele,przednia i tylna szyba,centralny zamek,elektryczne szyby z przodu i lusterka,napęd 4x4,termometr wew i zewnętrzny,światła przeciwmgielne z przodu,welurowa tapicerka,panel oświetleniowy w środku
do tej pory spaliła sie mata grzewcza fotela kierowcy,pękł plastik trzymający szybę boczną od kierowcy
wymiana przekładni kierowniczej,napędy dobrze się trzymają,ale z przodu już powoli słychać przeguby,części brak np:tłumiki są inne z dwóch stron,nie mogę dostać manszety półosi tylnej,ale tak to jest z nietypowymi wersjami danych aut

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

10,5