Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Hatchback

Ford Mondeo II Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : 360 tysięcy przejechanych ,a silnik jak zegareczek -super
Układ elektryczny : Migająca kontrolka
Karoseria : Nagminnie pękające zderzaki
Za tą cene to jest to auto DOSKONALE!!! Kupiłem je w Holandii w komisie przy przebiegu 130.000km jakieś 6lat temu nastepnie sam dobiłem do 363.000km do teraz bez większych przygód (wymienine zostały regulator napięcia , sprzężyny i amortyzatory po 320.000km )Jeżdziłem różnymi autami ale tak bezawaryjnym to pierwszy raz ,nie wiem czy to dobry egzeplarz czy ten model jest doskonały. Co mnie denerwuje w Mondeo to: -pękające na potęge zderzaki ja mam w kolorze nadwozia -to poprostu masakra ,ale z drugiej strony lepszy pękający zderzak niż zepsuty silnik. -migająca kontrolka napinaczy pasów ,średni co pólroku rozpinam kostę przeczyszczę i czekam kolejne 6miesięcy:) (dla niewtajemniczonych jest to ta sama kontrolka od Air Bags i napinaczy Ford zastsował kody migowe i tak 1 mignięcie air bag 2 mignięcia air bag 3 i 4 mignięcia napinacze pasów dobrze wiedzieć bo w serwisie za tą niewiedze słono zapłacisz:( Auto ekonomiczne ,bezawaryjne i można kupić za dobre pieniadze -o ile nie trafi się jakiś naiwny i będzie spodziewał się ,że auto 12 czy 14 letnie będzie miało przebieg rzeu 150 czy 180 tysięcy prtzebiegu. Lepiej już poszukać auta z przebiegiem 200 paru tysięcy ,ale użytkowanego i serwisowango jak się należy -bo to istotne.
Przy takim przebiegu bez napraw ,wycieków,odpala za pierwszym razem.
Bardzo ładnie wchodzą biegi.
Tylko ten podłokietnik -troche za krótki i za nisko. Ale przy odpowiednim ustawieniu wysokości fotela(mam elektryczny-ustawiany na wysokość) można można dopasować.
Działa bez żadnego problemu.
Naprawdę przestronne auto.
Jak na te lata (96-2000) to bardzo dobrze ,jedynie przy wyższych obrotach słychać silnik.
Średnio 7,6l/100km na trasie 6,2l/100km po Warszawie do 9l/100km . Jak mocniej pocisne po mieście to i 11spali
Auto bardzo niezawodne ,a częci tanie.
Gumowe elementy zwieszenia ,ale to też wina psedo dróg jakie są tutaj.
Do przebiegu 363000 km brak, jedynie to wymiana regulatora napięcia koszt to 80zł u zaprzyjaznionego elektryka. Migająca kontrolka napinaczy pasów ale wystarczy rozpiąc kostke pod siedzeniem przeczyścić i na pół roku spokój z miganiem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 115KM 85kW [l/100km]

7,4