Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Hatchback

Łukasz, 17 lat temu
Silnik 2.5 ST 200 205KM 151kW
Rok produkcji 1999
Ford Mondeo II Hatchback 2.5 ST 200 205KM 151kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolny. Te auta w tech chwili można kupić za naprawdę śmieszne pieniądze, a mój egzemplarz ma bardzo bogate wyposażenie.
Napęd bezawaryjny i bezobsługowy. Komfort odpowiedni do liczby cylindrów, ale niektórzy potrafią robić jeszcze lepsze V6.
Skrzynia automatyczna, może nie działa tak jak by mogła (w amerykańskich fordach jest lepiej), ale i tak jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od "samochodu na biegi". Chyba trochę się czepiam, ale to też kwestia porównania do innych aut, którymi jeździłem.
Komfort jest bardzo wysoki. Idealnemu zachowaniu w zakrętach nie sprzyja duża masa układu napędowego. W prównaniu do najnowszego Mondeo to jest to jednak dziedzina, w której najwięcej się zmieniło.
To lubię w autach starszej daty - wąskie słupki i rewelacyjna widoczność w każdą stronę.
Brak uchwytu na kubek!!! Kiedyś można było dostać prostu uchwyt w McDonalds. Teraz nie mogą znaleźć podobnego w żadnym sklepie. Poza tym ok. Pozycja za kierownicą, rozmieszczeni przycisków jest super.
Automatyczna klimatyzacja nie jest tak precyzyjna jak w innych autach, ale auto ma tę zaletę, że bardzo szybko nagrzewa się zimą.
Jak na auto tej wielkości ok.
To głównie zasługa silnika, który podczas jazdy ze stałą prędkością "milczy". Przy znacznych prękościach jest jednak głośno.
Jak na tą pojemność i moc niestety zbyt dużo. Auto jeździ głównie w mieście.
Polecam
rdza na prawym błotniku po niefachowej naprawie blacharskiej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 ST 200 205KM 151kW [l/100km]

13,3