Lista ocen Ford Mondeo II Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1996-2001 (56) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MK_gw
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Skrzynia biegów, nie bardzo przez mnie lubiana,ale można się przyzwyczaić. Biegi raczej wchodzą płynnie, niektóre egzemplarze mają lekkie opory, jak się nie trafi na dobry tor. U mnie jest troche wyrobione i do tego zmianiona koniecznie gałka drążka biegów. Oryginlna jest wygodna, ale daje moało frajdy i precyzji przy zmianie biegów - nie ma wyczucia.
~Mowad
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Ze skrzynią nie miałem, żadnych problemów, biegi wchodziły bez zgrzytów, nie było wycieków, ale można było ją lepiej zestopniować, przy 50km/h w mieście trzeba redukować do 4 biegu, bo diesel wyraźnie się męczy.
~Marshall
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Niestety, tylko przeciętnie. Trójka zgrzyta. Jedynka czasem ciężko wchodzi. Ponadto, na dwójce na początku przy 40 km/h ciężko jest brykę rozbujać, takie dziwne przełożenia. Trzeba regulować przepustnicą, co wymaga przyzwyczajenia.
~Paszczak22
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Jak go kupiłem miał problemy przy wrzuceniu 1-go i 2-go biegu na zimnym silniku. Ale wymieniłem olej w skrzyni i ten problem zrobił się po czasie na tyle mało dokuczliwy, że przestałem na to zwracać uwagę.
~zakochany w mondeo
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Musiałem się nauczyć od nowa zmieniać biegi w tym aucie. 2 i 3 lubiły zgrzytać. Wyjątkowo 3 ! Wsteczny bez problemu. Biegi tgrzeba wrzucać prcyzyjnie, skrzynia nie toleruje niedbalstwa.
~Franek
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
wsiadłem co prawda auto było używane więc nie wyglądało idealnie w środku ale skrzynia od pierwszego razu do dziś nie zawodzi ... moim zdaniem lepiej jak w mazdzie 626 (golf był benzyniakiem wiec ...)
~Tomek HH
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Skrzynia dobra choć skoki poszczególnych biegów może ciut za długie. Czasem małe problemy z przejściem z jedynki na dwójkę, ale to już raczej z lekka wyrobiony wodzik. Ogólnie może być.
~krystuss
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
tylko przeciętnie ponieważ biegi czasami ciężko wchodzą.Jest to denerwujące ale sam nie wiem czy to tylko u mnie czy w każdym egzemplarzu.
~andrzej86tm
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Wydaje mi się że przełożenia są dobrze rozmieszczone, czasami pierwsze biegi ciężko wchodzą ale patrząć na całokształ jest dobrze a nawet bardzo dobrze.
~matgolab@gmail.com
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Przez około 35000 km, które zrobiłem nie odnotowałem żadnej usterki.. Trochę krótkie pierwsze 3 biegi, ale nie przeszkadza to w jeździe..
Ford Mondeo II Kombi