Lista ocen Ford Mondeo II Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1996-2001 (67) - Silnik

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MK_gw
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Z zewnątrz trochę głośno, lecz w środku nic nie słychać. Moc, jak na miasto i trasę jest wystarczająca, lecz dla 2-3 osób. Powyżej przydałoby się parę kM więcej. Praca silnika na prawdę dobra, nie ma co się czepiać, jak na ten wiek auta. Nie czuć przebiegu, chodzi Ok! Minus to słabe grzanie się silnika - duży mankament
~Mowad
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Silnik diesla w tym fordzie ma bardzo dziwny zakres użytecznych obrotów, jednakże jak się trochę człowiek wjeździ i nauczy się, że trzeba ruszać z nieco wyższych obrotów, a w mieście redukować na czwarty bieg to jeździ się całkiem znośnie. Braki w elastyczności nadrabia bezawaryjnością.
~Franek
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
silnik z tym przebiegiem nadal potrafi jechać (do 150 relatywnie dobrze) kultura pracy hmmm ma już ponad 300 tys km więc nie będzie ideał ale wiem że dbano o niego wcześniej jak i miał wszystko robione na czas wiec jeścze pochodzi (kupiłem z przebiegiem 293 tys mam prawie 340 tys w jeden rok zero awarii
~adampawel58@o2.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Zimą ma trochę za duży apetyt na paliwo. Jazda na krótkich odcinkach w mieście pochłania prawie 13 litrów na 100 km. Latem przy normalnej jeździe do stówki wystarcza mu nawet 6 litrów napędu, ale przekraczając setkę, łykał już ponad 7 litrów napędu. Eksploatuję go normalnie bez tzw."kawalerskiej jazdy".
~Diablo
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Bardzo elastyczny niby to jednostka 1.8 TD ale jak chce to jedzie ma kopa i nie nazekam bardzo. Bardzo cichutni jak na Diesla w środku nie słychać go chodzi jak Benzynka :) trzeba trzymać obroty powyżej 2,5 tys. wtedy jest najlepsza jazda
~Jakub S.
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Oszczędny, mało zwinny, ale to przez ilość kM i masę. Podczas mojego użytkowania miałem poważne naprawy silnika itp., które wiadomo, że są kosztowne. Taki egzemplarz, znajomi, z takim modelem nie mieli takich problemów.
~Arnolt
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Dość elastyczny silnik,ale w porównaniu z iveco daily 2,8 to ma braki. na zewnątrz wyraźnie klekota, wewnątrz nie jest zbyt głośny. Mam kłopoty z pompom paliwa, i mam braki w mocy, ale jak działa to do 120 km/h daje radę.
~krystuss
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
uważam że super. chodzi dobrze mało problemowy. nie jest wrażliwy na ropę jak te nowsze mondeo.oceniam dobrze ponieważ jak dla mnie brakuje tych koni ale jak ktoś nie patrzy na takie rzeczy to napewno będzie zadowolony.
~tango_mustang
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Tu bez zmian diesel równa się praca jak czołg tzn. jeżeli chodzi o dźwięk ale tragedii nie ma. Troszkę za mało kucyków do kombi i przy załadowanym samochodzie troszkę czasami mu brakuje mocy. Na trasie doskonale się spisuje.
~mat13
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Silnik bardzo ładnie pracuje.. w mieście ma całkiem niezłe odejście i rzadko zdarza mi się zostawać na skrzyżowaniu, a na trasie powyżej 3000 obrotów, to przestaje być samochód rodzinny, bo zachowuje się jak sportowy..
Ford Mondeo II Kombi