Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Sedan

Łukasz, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Ford Mondeo II Sedan 1.6 i 16V 90KM 66kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Bezawaryjność. Parę pierdołek, ale stresu nie było.
Cenię to auto, bo idę do niego, przekręcam kluczyk i jadę. I się nie boję, że nie dojadę!!!
Kiedy kupiłem to auto silniczek chodził tak cicho, że nie raz się łapałem na to, iż wychodziłem z samochodu, chciałem wcisnąć przycisk alarmu i zastanawiałem się... gdzie są kluczyki? A kluczyki w stacyjce - ba! przekrecone - silnik dalej chodzi... Super. Jednak po zalozeniu gazu zaczal chodzic duzo glosniej. Jednak jest do zaakceptowania. Elastyczność zerowa :-) Przyspieszenie raczej słabe - wyprzedza tylko na bardzo wysokich obrotach. Niejednokrotnie zrzucalem z 4ki, na ktorej mialem ok 2500obr na 2ke, zeby wyprzedzic inne auto. No ale coz - ma tylko 88koni. Duzo za malo...
Żadnych problemów - wchodzą OK.
Średnio, bardzo średnio... Mam jakies problemy z układem kierowniczym. Czasami mam wrażenie, że odpada mi kierownica :) Chodzi o to, ze bardzo dziwnie czuć stan polskich dróg na kierownicy. Poza tym średnio sobie mój egzlemplarz radzi w szybkiej jezdzie po zakretach. Zaznaczam, iz amortyzatory 70%, sprezyny OK.
Masakra... Z przodu nic nie widać, z tyłu nic nie widać. Parkowanie to mistrzostwo świata. Myślisz, że już kolesiowi siedzisz na zderzaku, a okazuje się, że masz jeszcze 5 metrów :)
Tu całkiem nieźle. Wszystko na swoim miejscu.
Ogrzewanie chodziło OK póki się nie przyjarał wentylator. Teraz nie włączam, bo czasem działa, ale śmierdzi okrutnie spalenizną. Nawiew początkowo działał OK, teraz tylko na 4tym biegu nawiewu.
Tu dobrze. Jestem dużym człowiekiem i mam wystarczająco sporo miejsca. Gdy za kierownicą siedzi normalny człowiek (nie takie sumo jak ja) to ci z tyłu też mają dużo miejsca.
Da się przeżyć.
Haha. Moje mondeo 1,6 88koni pali w trybie mieszanym (!!!) 12,5 litrów benzyny. Jeżdzę raczej emeryt-style, więc to nie kłopot mojej ciężkiej nogi. Już nie jeden magik-mechanik mówił, że wie dlaczego tak się dzieje i że to naprawi, ale coś im średnio szło.
Kupiłem MK-I rocznik 1996 za 8200, dołożyłem sekwencję za 2700. Jeżdżę przez rok praktycznie bezawaryjnie. Przejechałem koło 15.000km.
w ciągu roku spaliły się dwie żarówki (koszt H7: 99pln, kierunkowskaz:4pln) + wentylator - tego nie wymieniałem, ale myślę, że w 200pln się zmieści. W porównaniu z Nissanem Primera, ktory miałem wcześniej, gdzie przez pół roku wymieniłem wszystko łącznie z silnikiem, to w Mondeo jest SUPER.
Jeśli "poważną" można nazwać pękniętą linkę od gazu, to miałem jedną usterkę przez rok. Koszt 120pln. W sumie to ta usterka mnie unieruchomiła, zatem faktycznie - może być to poważna usterka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 90KM 66kW [l/100km]

12,8