Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Sedan

ChuckJack, 10 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1996
Ford Mondeo II Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW 1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wszystko czyściutkie, tylko w miejscu gdzie była stłuczka trzeba nad nim popracować, po za tym całe auto jest w stanie bardzo dobrym.
Jeździ, nie zawodny, paliwa trochę żre, aleto cena posiadania auta, ode mnie na razie 5 za cało kształt.
Pracuje płynnie, cichy, serwisowany na bieżąco na orginałach forda, w trasie ekonomiczny.
Lekko chodzi, nie wybija biegów, wszystkie biegi wchodzą płynnie.
Brak zastrzeżeń, opony równo się zużywają, nie piszczy, kierownica chodzi lekko.
Zarówno z przodu jak i z tyłu widać w miare dobrze koniec maski i klapy bagażnika, bardzo przyjemnie się nim parkuje. Podczas jazdy widoczność też jest bardzo dobra zarówno do przodu, jak i do tyłu i na boki.
Jak na moje potrzeby jest na prawdę dobra, wygodne fotele, wszystko co potrzeba w zasięgu ręki, jest podłokietnik, el. strowanie wysokości fotela, autko bardzo łatwo można dostosować do potrzeb kierowcy.
Klimatyzacja latem działa jak Po######, wystarczy włączyć i w samochodzie momentalnie robi się chłodno albo i zimno, z kolej teraz na jesieni ogrzewanie chwilę musi pochodzić zeby było je chuć, najgorzej jest z rana, po prostu lodówka, ale jak postoi na słoneczku, to jest w nim o wiele cieplej jak na zewnątrz. Podsumowując, Klima działa Super pomimo że auto czarne i na słońcu bardzo się nagrzewa, z kolej ogrzewanie gorzej, ale to tylko z rana i pochmurne dni jest to odczówalne.
Czterech dorosłych mężczyzn po 184cm wzrostu i przy 95kg wagi może nim bardzo komfortowo pojechać w długą trasę. z tyłu jest troche miejsca na nogi z kolej z przodu, kierowca i pasażer mają go aż nad to. Bagażnik jest duży i pojemny, naprawdę wiele żeczy można tam wcisnąć.
W zasadzie w samochodzie słychać tylko silnik tak pow. 3.5 tys. obrotów. Trochę zawieszenie przy śpiochach, ale to normalna praca zawieszenia. Generalnie dla mnie samochód jest bardzo dobrze wyciszony.
W mieście 10l na 100km, przy ekonomicznej jeździe, w trasie, o ile nie jedzie się autostradą, tylko bocznymi drogami, schodzi 6-8l na 100km, ale to tylko przy 2 os. na pokładzie i prędkości 80-100km/h O przeglądach się na razie nie wypowiem. Jeśli chodzi o naprawy to musiałem wymienić tylni zderzak po poprzedniej właścicielce, sam montowałem, a za zderzak pod kolor zapłaciłem 294zł (oczywiście zammienik, bo czego innego się spodziewać po studencie, ważne że pod maską wszystko orginalne)
Zapłaciłem rozsądne pieniądze, za auto które woziło dzieci do szkoły i z powrotem (jest zadbane i serwisowane na bierząco na orginałach forda) Jedyne co jest do zrobienia to lewy tylni błotnik, ale to nie z winy samochodu tylko chałturnika który go naprawiał po małej stłuczce.
Miesięcznie robie nim 1500-2000km, autko ani razu nie zawiodło, nie wiem jak będzie zimą, ale jak do tej pory, nawet w nocy jak muszę gdzieś jechać, na zimnym odpala od razu. Po za tym wszystko działa, nic nie klekocze, nie stuka, nie rzęzi. W tej chwili po prostu ideał :)
Jak narazie brak jakich kolwiek usterek. Przednie zawieszenie będzę musiał wymienić za jakieś 10-20 000km, ale to normalka przy tak starym samochodzie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

8,8