Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Sedan

Michał, 18 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1996
Ford Mondeo II Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW 1996 - Oceń swoje auto
dobry samochód, ogólnie lubię fordy i na mondeo siadlem ze sierry. czasem tęsknię za tylnym napędem...
trochę za slaby do 3 tysobrotów, potem dostaje niezłego kopa
po 200 tys km troszkę zaczyna spadać precyzja wyboru. ostatnio jeździłem też innym autami więc mam porównanie. ogolnie dobrze, rewelacyjnie mało siły potrzeba do obsługi sprzegła (oczywiście uzwględniając rocznik)
cóż, amortyzatory powoli do wymiany. niemniej trzyma się dobrze, układ kierowniczy daje odpowiednią precyzję. dobra siła wspomagania, nie taka wata jak we francuzach
szerokie slupki przednie utrudniają widoczność jesli cofniemy daleko fotel. do tyłu podobnie, łatwo jednak parkować na wyczucie, szybko dochodzi się do wprawy
mam wersję Si, więc usportowione fotele. jak na seryjne to świetnie trzymają na zakręcie, duże wygodne siedziska i oparcia. obszerna regulacja zagłówków obejmuje nawet pochylenie poduszki zagłówka. fotele nadal sprężyste, tapicerka welur, niewielkie ślady wieku.
bardzo wydajna klima, dobra regulacja temperatury w aucie. do 3 biegu dmuchawy prawie nie słychać, na 4 szumi ale i tak znośnie. przydaje sie filtr przeciwpyłkowy oraz wewnętrzny obieg powietrza
z przodu bardzo fajnie. z tyłu trochę przeszkadza opadający dach. przy wysokim kierowcy może brakowac mijesca na nogi. niestety dość wąskie drzwi z tylu
do 120 km/h jest cicho. silnik zaczyna być słychac po 3 tys obrotów, ale 2 litry brzmią dośc fajnie. poza tym szumy powietrza nie są zbyt dokuczliwe.
zużycie paliwa oczywiście zależne od stylu jazdy. podałem zuzycie gazu bo na tym teraz jeżdżę. na benzynie przy spokojnej trasie wychodziło poniżej 7,5l/100km. Najwyższe zuzycie gazu po Warszawie ze stale włączana klimą. Koszty częsci calkiem przyzwoite, watro porównac ceny oryginałów i zamienników, np klocki hamulcowe przód Motorcraft (pierwszy montaż) zapłacilem niecale 80zł kpl. Polecam półsyntetyczne oleje, wracac należy uwagę na przebiegi i wymianę. Popychacze nie lubią starego oleju. Pożółkłe soczewki lamp (typowa wada do rocznika 1996) w serwisie za 120zł. wymiana samemu jest dośc prosta.
duży samochód z pojemnym bagaznikiem. niedrogi w utrzymaniu i ubezpieczeniu. dla spokojnego kierowcy tez ekonomiczny. ceny ma naprawdę niezle biorąc pod uwage wyposażenie. warto szukac wersji Ghia, praktycznie wszystko co potrzeba
drażnią drobiazgi niedoskonałości wykończenia i wiekowe. jakieś stuki, trzaski. zawieszenie potrafi hałasowac po dużych przebiegach.
raz mi się zdarzyło, że nie mogłem jechać. wina byla jednak po stronie inst. gazowej

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

9,5