Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

Tomi, 16 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2002
Ford Mondeo III Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie ale i przestronnosc. Dobre auto dla rodziny ale jesli duzo jezdzisz po miescie to moze sie okazac, ze paliwo kosztuje cie zbyt wiele. Auto ogolnie warte polecenia, czuje sie w nim pewnie i komfortowo.
Karoseria : rdza na rantach, w sumie drobiazg, mozna to tanio zabezpieczyc lub usunac
Układ elektryczny : jedne drzwi nie chca sie zamykac centralnym zamkiem
Przeniesienie napędu : lekko hacza dwa biegi (1i2), sprzeglo dziwnie bierze ale moze jest juz zuzyte...
Elastyczny, nie jest jakos dynamiczny ale tez niezle sie zbiera, w sam raz do normalnej jazdy.
W sumie lekko i precyzyjnie chodzi ale u mnie haczy jedynka, dwojka i wsteczny, nie jakos bardzo ale troche denerwuje. Za to trojka i czworka wchodzi lekko i precyzyjnie.
Dla mnie rewelacja, udany kompromis miedzy komfortem i lekko sportowa nastawa. Swietne, ja nie potrzebuje lepszego. Jezdzilem Audi A3 i byl o wiele mniej komfortowy a roznica w sztywnosci zawieszenia nie jest az tak duza. Tak wiec zawieszenie Mondeo bardzo udane. Czasem na duzych wybojach slychac lekki lomot pracujacego podwozia - ale to jest do zaakceptowania.
Dla mnie ok. Duze auto wiec trzeba umiec parkowac, po prostu.
Tylko przecietnie. Ani zle anie dobrze.
Przecietnie. Regulacja temperatury reaguje z duzym opoznieniem, moze cos jest do naprawy, nie wiem. Dosc, ze denerwuje mnie to troche..
Rewelacja. Mam ponad 180 cm wzrostu, z tylu dwa foteliki, w bagazniku wozek i masa zakupow, a jeszcze jest sporo miejsca, swietny samochod rodzinny.
Niezle, glosno robi sie tak od 140 k/h, poza tym jest dosc cicho.
Ciezkie auto, silnik 1.8, w miescie 10-11 l, na trasie 7-8, zaleznie od stylu jazdy.
Rdzewieja ranty drzwi i czasem klapy bagaznika, to nie jest taki problem jesli sie o tym wie i zrobi zaprawki, moglo byc gorzej, w koncu to tylko blacha a nie np. mechanika... Czasem centralny zamek nie zamyka jednych drzwi wiec pewnie to jaks feler ukladu elektrycznego ale tak szczerze to olewam to...reszta ok, nic nie trzeszczy, wszystko dziala jak trzeba.
Za krotko jezdze, oby sie nie psul, w rankingach i testach mechanika wypada bardzo dobrze, pewnie zawieszenie sie zacznie za jakis czas sypac.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

7,1