Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

Mirek, 11 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2005
Ford Mondeo III Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie jest bardzo dobre, nie za miękkie, nie za twarde dla mnie idealne. Samochód wspaniale trzyma się drogi , w zakręty można wchodzić z dużymi prędkościami bez żadnych obaw.
Karoseria : progi na dzwiach
Samochód naprawdę godny polecenia. Mam ten samochodzik od 4 lat. Kupiłem przy przebiegu 190000 i od razu założyłem gaz. Przejechałem już na gazie prawie 70 tyś km i żadnych poważnych problemów z instalacją, czy silnikiem . Super trzyma się drogi, zawieszenie jest bardzo dobre, (nie miałem żadnych problemów przez 4 lata). Spalanie jest na bardzo dobrym poziomie. Mam instalację BRC : miasto to 11 l, trasa 8.5/9 LPG, także znakomicie. Patrząc na samochody tej klasy żaden z nich nie ma tak wielkiego bagażnika jak Mondeo hatchback 500 litrów ! Można wpakować całą rodzinkę (żona, 3 dzieci i ja) i w trasę! Sterowanie radiem w kierownicy to w dłuższych trasach bardzo wygodna rzecz, klimatronik i inne podstawowe rzeczy w tym modelu są naprawdę oki. Uważajcie jednak na samochody sprowadzane, lepiej dołożyć parę groszy i kupić używany, ale taki który pochodzi z polskiego salonu (ja właśnie taki mam). Samochody sprowadzane często mają kręcone liczniki i są klejone z dwóch egzemplarzy ... Szczególnie diesle... Porównując do innych marek w tej klasie samochodów uważam Mondeo za najlepsze. Miałem już Opla Vectrę i Toyotę Avensis. Stosunek jakości do ceny zdecydowanie na korzyść Forda Mondeo. Następne moje autko to na pewno Mondeo IV !!!

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu