Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

Michał, 12 lat temu
Silnik 2.0 16V 145KM 107kW
Rok produkcji 2003
Ford Mondeo III Hatchback 2.0 16V 145KM 107kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : wytrzymało już 156 tys km bez remontu, bardzo dobrze się prowadzi i nieźle trzyma się drogi do tego mocne hamulce i precyzyjny układ kierowniczy
Karoseria : drzwi tylne od wewnętrznej strony na dole - małe kropki rdzy pozatym ok
Inne : termostat
Silnik : zawór bocznikowy wymagał przeczyszczenia
miałem już pięć samochodów i z tym jest najmniej kłopotów, auto godne polecenia, można w nim odpoczywać podczas jazdy, polecam do normalnej i spokojnej jazdy, jestem zadowolony z Mondeo
można jechać 40km/h 5 biegiem, w miarę cichy i bardzo ekonomiczny przy spokojnej jeździe
nie ma problemów ale nie da się zmieniać biegów na \"pół sprzęgła\", mały skok drążka przez co da się szybko zmieniać biegi
to ford więc układ jezdny jest bardzo precyzyjny, dobry kompromis pomiędzy świetnym prowadzeniem się auta i charakterystyką tłumienia nierówności
z przodu jest ok, duża możliwość regulacji fotela przez co dobrze widać do przodu z tyłu jest już trochę gorsza widoczność ale naprawdę nie jest źle, ma w miarę duże lusterka więc jest ok
do tego nie można mieć zastrzeżeń, szybko się rozgrzewa i mocno grzeję przez termostat otwierający się przy 98 stopniach Celsjusza, klimatyzacja na piątkę, przy wymianie filtra kabinowego jest trochę zabawy z plastikiem na podszybiu, ciężko zamocować go by nie odstawał nigdzie od szyby bo będzie woda zaciekała na filtr (parowanie szyb)
tu mamy do dyspozycji naprawdę dużo miejsca z przodu jak i z tyłu, kilka skrytek, podłokietnik, szybko składające się fotele, da się spokojnie podróżować w 5 osób + duży bagaż w bagażniku
jest to model z polskiego salonu dość mocno ogolony z wyciszeń, przy mniejszych prędkościach jest ok, nie znajdziemy w moim modelu wyciszeń pod maską, płyty pod silnikiem, plastików na amortyzatorach, materiałowych nadkoli, pełnego wyciszenia drzwi przez co daję ocenę 4, aczkolwiek w bogatszych modelach jest to dostępne
zależne od stylu jazdy, miasto 9,5-11, trasa- 5,8-9, jeszcze nic mi się nie zepsuło poza termostatem
jest porównywalny z autami za większe pieniądze, może nawet i czasem lepszy, stosunek ceny do jakości jest naprawdę dobry, za te pieniądze nie znajdziesz nic lepszego w tej klasie aut, jest też mało awaryjny
po 7 latach padł termostat, jest na stałe z obudową i czujnikiem temperatury - 200 zł, połamała się plastikowa zębatka w regulacji fotela (z mojej winy) - metalowa kosztowała 70zł
poprzedni właściciel wymienił alternator 550zł, mam 156 tyś. km i nic jeszcze nie wymieniane w zawieszeni jestem mile zaskoczony, co 100 tys km musimy ustawić zawory w silniku to koszt 200-250zł, silnik na łańcuchu, przewidywana wymiana łańcucha przy 300 tys. km,

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 145KM 107kW [l/100km]

6,9