Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

ST220, 12 lat temu
Silnik 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW
Rok produkcji 2004
Ford Mondeo III Hatchback 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Inne : W aucie najbardziej podoba mi sie jego unikalnosc. jest ich bardzo malo na polskich drogach. poza tym jest zestylizowane bardzo delikatnie, nie świeci się wśród innych a swoje potrafi zrobić. Poza tym ten dzwięk...
Przeniesienie napędu : sprzeglo - nowy hydrauliczny wymysl jest kapryśny, ale po wymianie mozna sie juz dlugo cieszyc.
Auto określam jako dobre z plusem. Rok jazdy i wlasciwie eksploatacyjne wymiany i wymiany z powodu mojej nadgorliwosci nie byly powazne i drogocenne. kupilbym to auto jeszcze raz. :)
Silnik wspaniały. aczkolwiek spodziewałem się lepszych efektow. nie zapominajmy ze to jednostka wolnossąca więc od zera idzie równo. Niestety turbina aż by sie prosila. ale nie narzekajmy :) Jezdzilem Audi A6 Allroad 2,7 Turbo - choć tak mogłoby chodzić ST220:)
skrzynia szóstka - nic dodac nic ująć. czasem wydaje mi się że przy tym momencie obrotowym wystarczyloby polowe biegow :)
jak na przednionapędowe auto o tej mocy jest lepiej niz myslalem. tylko audi quattro jezdzilo mi sie lepiej. wspniala kontrola trakcji.
w przód bosko. w tył średnio. polecam zamontować czujniki cofania:)
fajnie, praktycznie, stylistycznie lecz troche twardo. ale ogolnie 5+
trochę wkurzają mnie guziki od wentylacji / klimy. sa czytelne proste ale zeby zejsc z temperatury HI do LO musze klikac kilkanaście razy palcem guzik - na klimie nie jezdze nie uruchamiam opcji AUTO i to moze dlatego, poza tym 4+
z tyłu świetnie, pomimo najbardziej odsunietych przednich foteli duzy chłop może spokojnie z tylu siedziec. z przodu tez jest dobrze, jednak fotel kierowcy powinien cofać się choć 5 cm wiecej niz oryginalnie to jest ustawione. osoby bardzo wysokie moga miec niekomfortowa sytuacje jezdzac z podgietymi nogami:P
jak na Forda jest calkiem przyzwoicie. Macie sprawne zawieszenie to jest ok. Reszta wykonania w srodku tez nie budzi watpliwosci niemieckiego wykonania. lecz do audi troszeczke brakuje. troszke twarde plastiki w drzwiach. inzynierowie projektujac wnetrze bagaznika juz totalnie olali sprawe. jest tam troche niedociagniec. ale jestem zbyt wrażliwy. jechalem nowiutką hondą i było o wieeeeele gorzej :P
Dlaczego zaznaczylem taką ocene spalania paliwa przy 3-litrówce? Juz odpowiadam: są glupie polskie teorie na temat duzych silnikow i duzego splania. ten smochod owszem spala więcej niż 1.8 ale ma prawie 2 razy większy silnik, 3 razy lepszą dynamikę jazdy, 4 razy lepszą przyjemność i 100 razy piękniejszy dźwięk V6-stki od zwykłego silnika. spalanie +2 litry co do 1,8 - nie jest powodem dla którego należy rezygnować z tych przyjemności :) szczerze LPG przy zabawie na krotkich odcinkach max 15 l PB 12. na trasie LPG 10.5 l PB 8.5 litra na 100km. DOradzam jesli zdecydujecie sie na LPG koniecznie w markowym zakladzie i nie zalowac na to kasy!! wtedy bedzie dobrze jezdzil :)
Nic lepszego, bardziej ekskluzywnego w tych pieniadzach nie mozna kupic. Wystarczy obejrzeć odcinek TOP GEAR\'a w którym Clarkson omawiał ST220
jest dobrze. kupcie auto ponizej 100tys km przebiegu i bedzie git. poza tym czasem drobne rzeczy mnie wkurzają bo sporo tam jest w ogole rzeczy do \"psucia sie\" elektronika itp. Ale zle nie ma. ocena dobra.
uwaga na sprzeglo. to slaby punkt fordow wszystkich powyzej 2001 roku niezeleznie od silnika. czesto objawia się \"haczeniem\" przy wbijaniu wstecznego. Zawieszenie wiekszych problemow nie stwarza. Uwaga na Opony na 18stkach nie trudno o jej rozwalenie na polskich dziurach.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW [l/100km]

10,3