Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

Velmit, 16 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2003
Ford Mondeo III Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Precyzyjne i dobrze dobrane. Poprzednio FOCUS, z którym nie miałem ŻADNYCH problemów a zawieszenie FOCUSA jest dla mnie wzorcowe.
Silnik : awaria turbo (po 70 i 130 tyś)
Być może ten egzemplarz był felerny ale dlaczego pytając kierowcy z Assistance o awarie turbosprężarek wskazał Mondeo jako najbardziej awaryjne (czyt. najczęściej holowanedo serwisów) auto ??
Silnik elastyczny, trochę za duża turbodziura ale parametrami osiągów nie odbiega od 150KM benzyny. Niestety dwie poważne awarie turbo eliminujące mnie z jazdy uważam za niedopuszczalne w tej klasie.
Awaria skrzyni biegów poprzedzona wypadającym 3 biegiem. Zero reakcji ASO. Po całkowitym uszkodzeniu skrzyni ASO zaproponaowało regenerowaną za 7tyś !!
Precyzyjny, chociaż cały czas mniejsze lub większe awarie - stan dróg w pełni to determinuje.
Brak czujników cofania. Przy kratce z tyłu praktycznie zero widoczności do tyłu - trzeba cofać jak TIRem.
Bez euforii. Wszystko na swoim miejscu. Ale użytkownicy C5 czy Octavii będą rozczarowani "ubogością" wskaźników.
Duży plus za ogrzewaną przednią szybę. Klimatyzacja (jednostrefowa jeszcze) i wentylacja to bardzo silne strony tego auta.
Bez problemów jak na mój wzrost (190), z tyłu też OK. Chociaż regulacja lędźwiowa powinna być większa (u mnie się zepsuło).
Do 180km/h można słuchać muzyki i rozmawiać. Powyżej hałas powietrza i silnika - rozmowa przez zestaw mono prawia niemożliwa (kupiłem słuchawki stereo). No tak ale prędkości podane nie są normalne chyba że na zachód od Odry.
Ciężko wyjść średnio poza 7.5l ON. Nawet przy dynamicznej jeździe (ale gdzie to u nas robić, zabawa w slalom jest ciekawa ale nie na trasie 600-900 km, wtedy zależy nam na 3 pasmowej, komfortowej autostradzie.
Jak na auto za prawie 100tys spodziewać się możnaznacznie więcej.
Cały czas drobiazgi : pęknięta od nowośc szyba, brzęcząca blacha w silniku, mocowania linek hamulca,
Dwukrotna awaria turbosprężarki - co w skrócie oznacza zakończenie wycieczki - eliminuje dla mnie tą markę jako pojazd służbowy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 130KM 96kW [l/100km]

Usterki Ford Mondeo III