Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

AdrianLubin, 15 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2003
Ford Mondeo III Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy jest świetny-kocham to auto i nienawidzę jednocześnie.
Inne : Szarpie przy stałej prędkości i przy przyspieszaniu-nie wiadomo co to.
Silnik : Strzeżcie się wtrysków.
Karoseria : Gniją tylne drzwi.
Jak to się mówi: Ford g***o wort, ale jeździsz nim jak lord. Wygoda, wygląd, estetyka, nie mam nic do zarzucenia. Ale awaryjność jest straszna.
Ma problem z elastycznością, chociaż jest bardzo dynamiczny-jak trzeba to potrafi pięknie wcisnąć w fotel.
Lepiej zestopniowana jest na pewno w Fiacie Stilo, którym też jeżdżę i Renault Megane 1.6. Żeby przerzucić z 3 na 4 trzeba silnik wkręcić na wyższe obroty niż przy pozostałych biegach. Ale na pewno jest lepsza niż chociażby w Toyocie Corolli Verso przy silniku 1.8.
Tutaj nie mam nic do zarzucenia. Ładnie wybiera nierówności, na zakrętach dobrze się trzyma.
Do tyłu kiepska, lepiej zainwestować w czujniki. Do przodu słupek A często potrafi zasłonić.
Przy wrzucaniu trójki wyłączam lub włączam radio dosyć często. Świetne uchwyty na napoje.
Zimą katastrofa. Zanim się nagrzeje to już muszę wysiadać, a do pracy dojeżdżam 35 km.Zdecydowanie do poprawienia. Szyby nie parują.
Rewelacja. Mimo moich 194 cm wygodnie siadam z przodu, mam miejsce nad głową. Z tyłu przy maksymalnie cofniętym przednim fotelu również wygodnie siadam. Bagażnik bardzo pokaźnych rozmiarów, regularny. Jedna rzecz w bagażniku na minus. Dzielone składane tylne oparcie, a kanapa już nie jest dzielona, więc kiedy chcemy przewieźć coś większych gabarytów i załóżmy jechać w trzy osoby to jest to niemożliwe.
Tak, tutaj przyjemnie. Radio rzadziej chodzi głośniej niż na 4 a rozmowę można przy każdej prędkości prowadzić.
W trasie potrafi spalić całkiem przyzwoicie. Przy lekkiej nodze, tak jak ja, to w 5l/100km zmieścimy się, ale tylko w sprzyjających warunkach. W mieście zatrważająco szybko rośnie. Ceny napraw w ASO kosmiczne, ale czasami nie ma wyjścia. Olej tylko w ASO, bo najtaniej i olej sprawdzony (koszt z filtrem to 200 PLN za komplet-a wchodzi 6 litrów).
Jezeli trafi się dobry egzemplarz to super. Ja nie miałem tyle szczęścia, a kupiłem od pierwszego właściciela, auto z salonu w Polsce, właściciel starszy człowiek, serwisowane, i masakra.
Tragedia. Mam to auto ponad pół roku i tak: przewody paliwowe, linki hamulca, uszczelnienia wału (simering), uszczelnienia przewodów paliwa, termostat płynu, termostat oleju, pas bezpieczeństwa, łożysko w kole, podłokietnik z tyłu, itd.
Alternator-po prostu się rozsypał, wtryski wymienił poprzedni właściciel, mam już do wymiany koło dwumasowe, obecnie stoi na serwisie bo zaczął szarpać przy jeździe i drugi dzień nie mogą zdiagnozować usterki. Jeszcze żaden z moich samochodów tak się ni psuł, a to, że się zatrzymał i skończył na lawecie to już przesada. 10 letni francuz był sprawniejszy, 18 letni opel kadet też, nawet polonez się tak nie psuł.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 130KM 96kW [l/100km]

6,1