Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

Silnik 2.0 TDCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Mondeo III Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Inne : W tym samochodzie pawie wszystko zaskakuje pozytywnie. Mnie na pewno zaskoczył komfort jazdy jaki to auto daje oraz dynamika silnika 2.0 TDCI 130 KM, który reaguje na gaz w 100% tak jak się tego oczekuje.
Silnik : Wtryskiwacze
Auto, jak na taki wiek i przebieg sprawuje się idealnie. awarie tego samochodu do 200'000km były czysto użytkowe tj. np. jakiś wąż. koszty do tego przebiegu to głównie paliwo i opony. Wszelkie naprawy zaczęły się dopiero po tym przebiegu, a i tak w większości są typowo użytkowe.
Silnik oceniam dobrze, a nawet bardzo dobrze. do 200tys.km nic, po tym przebiegu dopiero do wymiany sprzęgło, koło dwumasowe, czy niestety wtryskiwacze.
Skrzynia biegów ma do dzisiaj bardzo precyzyjne przełożenia. Nie licząc zmian biegów przy zimnym silniku, skrzynia jest naprawdę perfekcyjna, szczególnie biorąc pod uwagę wiek auta.
Samochód jak na wygodę którą daje, prowadzi się naprawdę świetnie. bez problemu pokonuje dość ciasne zakręty przy prędkości powyżej 100 km/h. ponadto wszystkie nierówności pokonuje z wielką gracą i wygodą dla podróżujących.
Samochód nie jest zbyt mocno zabudowany w środku, ani jakiś nadmuchany z zewnątrz, a wąskie słupki dodatkowo sprawiają, że widoczność w tym aucie jest fenomenalna.
Nigdy nie miałem w tym samochodzie większych problemów z wentylacją, klimatyzacją czy ogrzewaniem. Jedyny tai problem to odrobinę "świrujący" komputer od klimatyzacji jeśli chodzi o ustawienie temp. w trybie manualnym. Na auto wszystko wraca do normy.
miejsca dla kierowcy oraz pasażerów w tym aucie nie brakuje. Samochodem można podróżować w 4-o osobowym składzie, jak ogromną limuzyną w 5 osób robi się trochę ciasno ale da się zaliczyć całkiem wygodnie nawet 1000km trasę
Wyciszenie to jedyna rzecz w tym samochodzie, która tak naprawdę mi się nie podoba. Jakoś wcześniej nie zwracałem na to uwagi, ale teraz słysze dość głośną pracę silnika i zawieszenia.
Utrzymanie tego samochodu nie jest bardzo drogie nawet gdy serwisuje się go, tak jak ja, tj. w autoryzowanym serwisie. Tym bardziej nie jest to drogie gdy weźmiemy pod uwagę jak auto mało się psuje ( przynajmniej w moim wypadku) oraz jeśli weźmiemy pod uwagę komfort tego auta porównywany z autami klasy premium.
Według mnie zapłata za mój egzemplarz kwoty 140'000zł, biorąc pod uwagę jakość wykończenia oraz wyposażenie dodatkowe jest naprawdę niska. Za podobnie wyposażone BMW czy Audi zapłaciłbym pewnie 2 lub 3 razy więcej.
Usterek w tym samochodzie prawie nie było poza jedną którą sobie teraz przypominam, tj. pęknięcie węża od Turbosprężarki
Jedyną poważną jak dotąd usterką, nie związaną bezpośrednio z eksploatacją silnika i samochodu było uszkodzenie się wtryskiwaczy. Gdyby nie to auto zasługiwało by na ocenę doskonale.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 130KM 96kW [l/100km]

5,3